Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Návrh na zníženie platov o 24 percent nepostačí

TASR|14. dec 2004 o 09:59

New York 14. decembra (TASR) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL podľa zámorských médií údajne nepristane v rokovaniach o novej kolektívnej zmluve s hráčskou ...

New York 14. decembra (TASR) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL podľa zámorských médií údajne nepristane v rokovaniach o novej kolektívnej zmluve s hráčskou asociáciou NHLPA na jej návrh, podľa ktorého by sa hokejisti zriekli až 24 percent zo svojich platov.

Športovej vysielacej stanici TSN sa podarilo dostať k informáciám, podľa ktorých výkonný viceprezident NHL Bill Daly navrhol tridsiatke majiteľov klubov v rokovaniach v noci na stredu zamietnuť 236-stranový návrh asociácie. "Sme presvedčení, že návrh NHLPA z 9. decembra síce ponúka nevyhnutnú a výraznú finančnú úľavu, avšak len v krátkodobom výhľade, pričom nerieši základné systémové zmeny, ktoré zaistia do budúcnosti, že ekonomika súťaže zostane vyvážená," písal Daly v liste majiteľom a pokračoval: "Zníženie platov o 24 percent zlepší finančnú situáciu ligy v ročníku 2004/5, no návrh nezaručuje, že ušetrené doláre nebudú v najbližších sezónach presmerované opäť na výplatné pásky hráčov a budeme opäť v rovnakej situácii ako teraz."

Daly však pre novinárov odmietol ďalej komentovať svoje stanovisko a dokonca aj potvrdiť existenciu listu. Riaditeľ NHLPA Ted Saskin sa rovnako nevyjadril k správe TSN, čo zdôvodnil slovami: "Určite by procesu vytvárania novej kolektívnej zmluvy nepomohlo, ak by sme komentovali výňatky z dokumentov, ktoré sa ani nemali ocitnúť na verejnosti. Reagovať budeme, až keď získame oficiálne stanovisko vedenia súťaže."

brjp

Súvisiace články