Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Navrátilovú prijali do Dvorany šampiónov US Open

Sportnet|Publikované 12. sep 2006 o 00:00

Iba niekoľko hodín si Američanka Martina Navrátilová vychutnávala posledný triumf na profesionálnych tenisových dvorcoch v miešanej štvorhre s Bobom Bryanom. Potom sa naposledy postavila pred vypredané hľadisko štadióna Arthura Asha, aby spolu s Donom ...

Iba niekoľko hodín si Američanka Martina Navrátilová vychutnávala posledný triumf na profesionálnych tenisových dvorcoch v miešanej štvorhre s Bobom Bryanom. Potom sa naposledy postavila pred vypredané hľadisko štadióna Arthura Asha, aby spolu s Donom Budgeom vstúpila do Dvorany šampiónov US Open.

Mesiac pred oslavou 50. narodenín sa počet Navrátilovej víťazstiev na grandslamových turnajoch zastavil na čísle 59. Na ceste medzi tenisových velikánov jej robili spoločnosť Jeff a David Budgeovci - synovia prvého hráča, ktorý v roku 1938, teda pred začiatkom Open éry, triumfoval na majstrovstvách Austrálie, Francúzska, USA aj vo Wimbledone. Budge sa slávnostného okamihu nedožil. Zomrel v roku 2000.

"Som hrdá na prácu odvedenú na tenisovej scéne, ako aj na vášeň, ktorú som do nej vložila," znela spoveď Navrátilovej.

Na záver kariéry jej prišla zložiť poklonu aj jej dlhoročná rivalka na dvorcoch Chris Evertová. "Žiadny muž či žena tak blízko päťdesiatky už v budúcnosti nevyhrá grandslamový titul. Nikdy," pripomenula divákom Evertová.

(sita, ap)

Súvisiace články