Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Navrátilová z posledného Wimbledonu bez titulu

SITA|Publikované 6. júl 2006 o 16:20

LONDÝN 6. júla (SITA) - Sen Martiny Navrátilovej o zisku ešte jedného titulu z wimbledonskej trávy zostal nenaplnený. Niekdajšia prvá dáma svetového tenisu, ktorá v októbri oslávi okrúhlu päťdesiatku, ...

LONDÝN 6. júla (SITA) - Sen Martiny Navrátilovej o zisku ešte jedného titulu z wimbledonskej trávy zostal nenaplnený. Niekdajšia prvá dáma svetového tenisu, ktorá v októbri oslávi okrúhlu päťdesiatku, sa s posvätnou trávou vo štvrtok rozlúčila s prehrami vo štvrťfinále štvorhry a 3. kole mixu. Ako je už niekoľko dní známe, držiteľka 58 grandslamových titulov v súčte dvojhry, štvorhry a mixu ohlásila ku koncu sezóny definitívny koniec svojej bohatej kariéry.

V ženskej štvorhre juhoafricko-americký pár Liezel Huberová - Martina Navrátilová nestačil na čínsku dvojicu Zi Jan - Jie Ženg a podľahol jej 6:4, 4:6, 0:6. O niečo neskôr sa 49-ročná rodáčka z Řevníc pri Prahe lúčila aj v miešanej štvorhre, keď po boku Bahamčana Marka Knowlesa prehrala s izraelsko-ruským párom Andy Ram - Vera Zvonarevová 5:7, 1:6.

Navrátilová veľmi túžila získať vo svojom poslednom wimbledonskom vystúpení ešte jeden titul. Ak by ho získala, stala by sa najúspešnejšou hráčkou celej 120. ročnej wimbledonskej histórii. Takto sa s 20 titulmi (9 vo dvojhre, 7 vo štvorhre a 4 v mixe) delí o historické prvenstvo s Američankou B. J. Kingovou.

Navrátilová hrala Wimbledon celkovo 28-krát. Po prvý raz v roku 1973, keď uhrala vo dvojhre 3. kolo. Nezabudnuteľná zostane najmä jej šesťročná víťazná singlová séria z obdobia 1982 - 1987. Posledné londýnske víťazstvo vo dvojhre si Navrátilová pripísala v roku 1990, vo štvorhre v roku 1986. V roku 1994 sa najznámejšia Čechoameričanka s wimbledonskou trávou rozlúčila, no o šesť rokov sa opäť vrátila. Súčasný odchod je však už údajne definitívny.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.