Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Navrátilová: Vrások je viac ako titulov

Sportnet|Publikované 22. aug 2006 o 22:00

MONTREAL, BRATISLAVA - Z nedele na pondelok pre dážď odložené finále turnaja v Montreale prinieslo tenisovej veteránke Martine Navrátilovej už 177. titul vo štvorhre na okruhu WTA. Spolu s Ruskou Naďou Petrovovou, s ktorou sa dala dokopy iba pred týmto .

Vo veku 49 rokov a desať mesiacov vyhrala Martina Navrátilová spolu s Ruskou Naďou Petrovovou štvorhru na turnaji v Montreale. Česká rodáčka sa chce definitívne rozlúčiť s kariérou na tohtoročnom US Open.

FOTO - ČTK/AP

MONTREAL, BRATISLAVA - Z nedele na pondelok pre dážď odložené finále turnaja v Montreale prinieslo tenisovej veteránke Martine Navrátilovej už 177. titul vo štvorhre na okruhu WTA. Spolu s Ruskou Naďou Petrovovou, s ktorou sa dala dokopy iba pred týmto turnajom, vyhrali nad druhou nasadenou nemecko-zimbabwianskou dvojicou Anna-Lena Grönefeldová - Cara Blacková 6:1, 6:2.

V Amerike štvorhra aj mix

Opäť tak posunula hranice najstaršej hráčky, ktorá kedy vyhrala na ženskom profi okruhu štvorhru. Má 49 rokov a desať mesiacov. Päťdesiatku oslávi onedlho - 18. októbra. Jej deblová partnerka Petrovová má len 24 rokov, Grönefeldová (21 rokov) s Blackovou (27) nemajú ani v súčte toľko, čo ona.

"Už mám viac vrások ako titulov, takže je čas," povedala Navrátilová, ktorá sa na profesionálnej tenisovej scéne pohybuje už 33 rokov. Mala na mysli fakt, že po US Open sa s kariérou hodlá definitívne rozlúčiť. Už na budúci týždeň si zahrá štvorhru so svojou poslednou spoluhráčkou Petrovovou a v mixe bude hrať po boku Američana Mika Bryana.

"Mám výborných partnerov, takže musím držať krok," cituje českú rodáčku agentúra ČTK. Neminie ju uvedenie do Dvorany šampiónov US Open a určite ani veľkolepá oficiálna rozlúčka.

"Potrebovala by som byť trikrát, aby som stíhala. Mám veľa obchodných záležitostí a najviac zo všetkého je ovplyvnený môj osobný život. Tenis milujem, ale je čas, aby som sa už v živote posunula ďalej," dodala Navrátilová, ktorá sa s kariérou už raz v roku 1994 rozlúčila. Bez vrcholového tenisu vydržala len šesť rokov.

Tenis milovala od prvej loptičky

Rodáčka z dedinky Řevnice neďaleko Prahy prežila v rodnej krajine len 19 rokov. V roku 1975 sa rozhodla emigrovať do USA. Slová v jej biografii vysvetľujú, prečo tak dlho vydržala pri tenise. "Sotva som prežila to blaho odpáliť loptičku cez sieť, vedela som, že toto je môj najkrajší svet."

Ešte nemala ani šestnásť rokov a stala sa majsterkou Československa medzi dospelými. Svoj prvý turnaj v kariére, v Orlande, vyhrala v roku 1974. Posledný dvojhrový primát získala v roku 1994 v Paríži. Za dvadsať rokov ich nazbierala 167. Štvorhrový účet víťazstiev si otvorila tiež v roku 1974 v Dallase. Ten ešte nie je ukončený, môže ho doplniť práve na poslednom turnaji kariéry - US Open.

(slo)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.