Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Navrátilová po US Open definitívne končí

TASR|Publikované 22. aug 2006 o 13:11

Montreal 22. augusta (TASR) - "Veľká dáma" svetového tenisu sa rozhodla pre definitívny odchod z kurtov. Američanka Martina Navrátilová ukončí po US Open ...

Montreal 22. augusta (TASR) - "Veľká dáma" svetového tenisu sa rozhodla pre definitívny odchod z kurtov. Američanka Martina Navrátilová ukončí po US Open svoju 33-ročnú kariéru.

"Mám už viac vrások ako titulov. Prišiel čas skončiť," povedala 49-ročná bývalá svetová jednotka po tom, čo v pondelok po víťazstve vo štvorhre na turnaji WTA Tour v kanadskom Montreale oslávila zisk svojho 177. deblového titulu.

Vo Flushing Meadows nastúpi v ženskej štvorhre s Ruskou Naďou Petrovovou a v mixe s Američanom Mike Bryanom. Spolu s Navrátilovou sa po štvrtom grandslamovom turnaji roka rozlúči s aktívnou kariérou aj ďalšia hviezda tenisového neba. Svoj odchod už avizoval jej krajan Andre Agassi.

Pôvodom Češka, ktorá v októbri oslávi päťdesiatku, sa po prvýkrát rozlúčila s kariérou v roku 1994, o šesť rokov neskôr sa však na kurty ešte raz vrátila. V roku 2004 dokonca nastúpila vo Wimbledone naposledy vo dvojhre. "Milujem túto hru, ale prišiel čas, aby som viedla normálny život. Mám toľko vecí na práci, že by na to boli treba tri Navrátilové," povedala rivalka Nemky Steffi Grafovej.

Navrátilová končí kariéru s bilanciou 167 turnajových víťazstiev vo dvojhre. Z grandslamov si odniesla 58 trofejí, z toho 18 vo dvojhre. Na prvom stupni svetového rebríčka žien sa udržala 331 týždňov.

Usporiadatelia US Open pre ňu pripravili patričné pocty. Pred finále mužskej dvojhry uvedú tenistku, ktorá vo Flushing Meadows získala štyri singlové tituly, do Siene šampiónov US Open.

Súvisiace články