Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Navrátilová neplánuje ani tento rok skončiť

SITA|8. feb 2006 o 21:58

TURÍN 8. februára (SITA, AP) - Aj napriek blížiacim sa 50. narodeninám a zotaveniu sa z operácie kolena plánuje tenisová veteránka Martina Navrátilová v tejto sezóne odohrať vopred stanovený program štvorhier ...

TURÍN 8. februára (SITA, AP) - Aj napriek blížiacim sa 50. narodeninám a zotaveniu sa z operácie kolena plánuje tenisová veteránka Martina Navrátilová v tejto sezóne odohrať vopred stanovený program štvorhier na turnajoch. Okrem toho by si rada zahrala aj nejaké dvojhry. "Cítim, že ešte nemám dosť," povedala Navrátilová. "Keď pocítim, že stačí, skončím. Neviem však, kedy to príde." Navrátilová vo svojej kariére už viackrát ohlásila koniec. Prvýkrát tak učinila v roku 1994. V roku 2000 sa však vrátila na dvorce a začala hrať štvorhry. Navyše v roku 2004 dokázala vyhrať vo Wimbledone v 1. kole dvojhry nad Catalinou Castanovou z Kolumbie 6:0, 6:1.

Vlani v novembri si zranila ľavé koleno a musela podstúpiť artroskopickú operáciu. Navrátilová teraz plánuje opätovný návrat na turnaji WTA Tour v Dubaji 20.-25. februára a týždeň nato by si rada zahrala aj v katarskej Dohe. Jej partnerkou bude 29-ročná Juhoafričanka Liezel Huberová, ktorá vyhrala s Carou Blackovou zo Zimbabwe minuloročnú štvorhru vo Wimbledone. Na ďalších turnajoch by Navrátilovej partnerkou mohla byť ďalšia bývalá svetová jednotka Švajčiarka Martina Hingisová, ktorá sa po trojročnej pauze úspešne vrátila na profesionálne dvorce. Martina Navrátilová sa chce v tomto roku objaviť na 15 turnajoch vo štvorhre a nenechať si ujsť príležitosť predstaviť sa na grandslamových podujatiach v mixe.


Súvisiace články