Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Navrátilová hrala opäť po dvadsiatich rokoch v Prahe

Sportnet|Publikované 9. máj 2006 o 22:00

Po dvadsiatich rokoch si tenistka Martina Navrátilová včera opäť zahrala súťažný zápas v Česku na turnaji ECM Prague Open na pražskej Štvanici. V prípade úspechu by získala vo svojich 49 rokoch 175. titul vo štvorhre. Vo dvojhre ich má 167.

Martina Navrátilová sa predstavila v Prahe po dvadsiatich rokoch. FOTO - ČTK

S domácou dvadsaťročnou Barborou Strýcovou ako prvý nasadený pár zvíťazili nad česko-americkou dvojicou Blahotová - Rolleová 6:2, 6:3. Už pred týmto stretnutím sa dramaticky zvýšil záujem o vstupenky. Kapacita je 7100 divákov. Poslednou Navrátilovej českou spoluhráčkou na turnaji bola ešte v roku 1993 Helena Suková. Spoločne vyhrali turnaj v Tokiu.

Česká rodáčka dostala americké občianstvo v roku 1981 a v roku 1986 už v Prahe pomohla svojej novej krajine k víťazstvu vo Fed Cupe. Odvtedy sa objavila vo svojej rodnej krajine len na exhibícii. "Teraz pôjde o turnaj a doma sú pocity úplne iné ako inde vo svete. Očakávam veľké emócie, určite to bude fantastický zážitok," povedala Navrátilová ešte v piatok po prílete na letisko.

Neskôr sa rozhovorila viac. Aj na tému svojej tenisovej dlhovekosti, ktorú zhrnula v čerstvej knihe Udržujte sa vo forme (Shape of Your Life). "Ľudia odo mňa stále chceli počuť ako na to, ale nejde to zhrnúť do troch viet. Preto tá kniha. Či budem hrať ďalej, to vôbec neriešim. Hrám tento rok, a to musí stačiť. Som šťastná z toho, čo robím a až prestanem, budem mať radosť z niečoho iného," povedala na tlačovej besede Navrátilová, ktorá má stále v Česku mamu i niekoľko príbuzných a opäť uvažuje aj o českom občianstve.

"Oproti vystúpeniu v roku 1986 som pomalšia, mám menej svalov a väčší zadok. Ale verím, že ako človek som sa zlepšila. O to sa celý život snažím."

Martina našla pokojný azyl v americkej Sarasote, rada lyžuje a nedávno sedela aj v závodnom aute na kalifornskom okruhu na Long Beach. "Je asi dobré, že som to neskúšala, keď som mala dvadsať. To by som asi teraz jazdila závodne. Ale nakoniec, tenis som si asi vybrala dobre, pretože som ešte živá a nemám nič zlomené." (slo, čtk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.