Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Návrat trestuhodne bez bodu

Sportnet|Publikované 21. júl 2008 o 22:00

MFK Zemplín Michalovce dvakrát viedol, ale z Novohradu sa napokon vrátil trestuhodne bez bodu. Prišiel oň tri minúty pred záverečným hvizdom.

MICHALOVCE. Aj druhý prvoligový zástupca zo Zemplína odohral v 1. kole sezóny majstrovské stretnutie, v ktorom padlo dovedna päť gólov. Boli však už podelené medzi oboch aktérov. Michalovce strelili dva, do prestávky dvakrát viedli, ale po zmene strán sa misky váh začali nakláňať na lučeneckú stranu, čoho dôsledkom bol aj obrat výsledku.

Výkonnosť klesala

Na michalovskú lavičku si počas letnej pauzy sadol skúsený harcovník Mikuláš Komanický, ktorý zažil z pozície trénera vo futbale veľa radosti i sklamania. Prvé vystúpenie v michalovskom ponímaní radí do druhej, nepríjemnej skupiny. "Som veľmi sklamaný. Nemali sme veľké oči, spokojní by sme boli aj s bodom, siahali sme po troch, napokon nemáme žiaden. Náš výkon mal s pribúdajúcimi minútami klesajúcu tendenciu. Začali sme veľmi dobre, do 20. minúty sme boli pánmi na ihrisku. Potom sme poľavili, hra sa vyrovnala, ale na inkasovaný gól sme ešte do prestávky dokázali odpovedať. V druhom dejstve sme sa držali iba úvodnú štvrťhodinu, potom nám odpadla stredová formácia a preťažená obrana kopila chyby. Za tie sme pykali," zhodnotil michalovský kormidelník vystúpenie svojich zverencov.

Hreško, Gašpar,

Kovalik a Viskup...

Hneď po stretnutí označil michalovský lodivod za jednu z príčin prehry skutočnosť, že hrať so siedmimi hráčmi proti súperovi nemá dlhú životnosť. Jasne tým naznačil, že niektorí ukázali na ihrisku sotva priemerný výkon, čo sa nakoniec aj výsledkom potvrdilo. Ktorí hráči trénera aspoň sčasti uspokojili? "Ťažko chváliť jednotlivcov, keď sme neuspeli ako kolektív. Ak však mám vybrať, v obrane hral dobre Kovalik, v stredovej formácii si zaslúži pochvalu iba Hreško, v útoku podržal loptu Gašpar, do prestávky plnil pokyny aj Viskup," mienil Mikuláš Komanický.

Príprava nie je súťaž

V letnom prípravnom období odohrali Michalovčania deväť prípravných stretnutí s bilanciou šesť víťazstiev, dve remízy a jedna prehra. Herná fazóna sa pred ostrým štartom ukazovala byť dobrá, prišla však liga a s ňou v prvom kole hneď prehra. "Je starou pravdou, že príprava nie je súťaž. Na vlastnej koži sa o tom presvedčili hráči teraz. Po prestávke sme hrali pod tlakom, mali výhrady k rozhodcovi. Domáci zahrávali veľa štandardiek, napokon však skórovali dorážkami, a to im neumožnil rozhodca, ale naše chyby. Záver stretnutia sme jednoducho nezvládli," dodal Mikuláš Komanický.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.