Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Návrat Spartaka do KHL budú financovať akcionári Leva i Volga Group

Sprava: Hráč Spartaka Andrej Sergeev a hráč Slovana Vladimír Mihálik, Bratislava, 2. marec 2014. (Autor: archív SITA)
TASR|Publikované 7. dec 2014 o 14:38

Klub sa od budúcej sezóny opäť stane súčasťou KHL. Rozpočet by mal byť nadpriemerný.

MOSKVA. Hokejový klub Spartak Moskva, ktorý sa od budúcej sezóny opäť stane súčasťou KHL, budú financovať bývalí investori organizácie Lev Praha. V nedeľu o tom informovala ruská tlačová agentúra TASS, podľa ktorej by mal byť moskovský klub "dobre zásobený financiami".

V septembri sa postavil na nohy

Spartak sa po uplynulej sezóne neprihlásil do prebiehajúceho ročníka KHL kvôli pretrvávajúcim finančným problémom.

Už v septembri tohto roka sa však klub opäť postavil na nohy, čo potvrdil predseda predstavenstva KHL Gennadij Timčenko.

Návrat Spartaka podporil aj prezident Dmitrij Černyšenko, ktorý nastolil novú politiku rozvoja súťaže. Podľa nej by mali hrať KHL len domáce kluby s bohatou históriou a renomované zahraničné bašty.

Vedenie súťaže tak od budúceho ročníka s Medveščakom Záhreb, od sezóny 2016/2017 by sa mal naopak pripojiť ďalší stroskotaný klub Krídla Sovietov.

Prezidentom Jakušev

Na financovaní Spartaka Moskva sa budú podieľať okrem akcionárov Leva Praha aj jeho bývalí partneri. Klub bude financovať aj spoločnosť Volga Group, ktorá patrí šéfovi výboru riaditeľov KHL Gennadijovi Timčenkovi.

Vo firme po ukončení pôsobenia na poste šéfa organizačného výboru zimných olympijských hier pracoval aj nový šéf súťaže Dmitrij Černyšenko. Spartak Moskva by mal mať jeden z najvyšších rozpočtov v súťaži.

V súčasnosti sa dolaďujú detaily návratu červeno-bielych do KHL, hľadá sa domáci stánok a vyberá sa aj nový tréner.

Tradičný moskovský klub nezačal sezónu 2014/2015, keďže mal veľké finančné problémy po tom, čo jeho hlavný sponzor Investbanka stratil bankovú licenciu. Ročník nezačal pre nenaplnený rozpočet ani HC Lev Praha.

Návrat klubu na hokejovú mapu sa bude konať 13. decembra, jeho prezidentom by sa mala stať ruská hokejová legenda Alexander Jakušev.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.