Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Návrat odchovanca

Sportnet|Publikované 17. júl 2008 o 22:00

Michalovský prvoligista v letnom období prípravy riešil najmä posilnenie brankárskeho postu a ofenzívy. Do útočných radov získal MFK Zemplín svojho

odchovanca Tomáša Kozára, ktorý ostatné dve sezóny brázdil trávniky v Corgoňlige.

MICHALOVCE. Prvý krok v novom súťažnom ročníku čaká futbalistov MFK Zemplín Michalovce v oblasti Novohradu. Východniari v príprave neprehrali a sériu by radi preniesli aj do sezóny.

Tréner a rodina

Slovenskú futbalovú verejnosť v letnej prestávke určite zaujímala aj téma fúzie klubov FC Senec a DAC Dunajská Streda, ktorej realizáciou sa corgoňligová miestenka sťahovala do centra Podunajskej roviny. Bola to záležitosť klubových funkcionárov a zástupcov mesta D. Stredy, futbalisti ju iba sledovali. "Jej priebeh sme logicky nemohli nijako ovplyvniť, boli sme postavení pred hotovú vec, prvá liga sa sťahovala. V kádri Senca sme zo záveru sezóny ostali v príprave iba piati hráči, spočiatku sa zdalo, že budem pôsobiť v Dunajskej Strede, ale situácia sa zmenila. Záujem trénera Komanického a návrat s rodinou domov zavážil, takže som späť v Michalovciach," ozrejmil dôvody príchodu do materského klubu 29-ročný útočník Tomáš Kozár.

Doma veľa nepoznal

Tri roky sú pre futbalový život klubu predsa len dosť dlhá doba, takže po návrate michalovská kabína pre Tomáša Kozára veľmi známa nebola. "Poznal som iba trojicu Uhľár, Ruskovský a Žofčák. Káder je mladý, zmenilo sa veľa. V príprave si na seba zvykáme, verím však, že hneď prvé kolo dopadne úspešne, aj keď Lučenec v minulej sezóne ukázal značnú kvalitu. Som opäť v michalovských farbách a dúfam, že mužstvo, trénera i divákov nesklamem," dodala jedna z letných posíl MFK Zemplín Michalovce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.