Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Návod na utlmenie bolesti ukrytý v bodovom zisku

Sportnet|Publikované 7. dec 2006 o 23:00

Poprad Bolesti si užili v domácom prostredí naozaj dosť, ak máme na mysli prehry pred vlastnými fanúšikmi a tak je namieste prikladať na ubolené

miesta ľad v podobe úspešných výsledkov aspoň vonku. S takými myšlienkami iste vyrukujú dnes na Záhorí popradskí hokejisti. Ich priaznivci sa ale spoliehajú na to, že podtatranská aréna nebude kamzíkov už najbližšie mátať a nezrodí sa u nich dajaký komplex. K tomu, aby tak bolo, však musia hráči sústavne odvádzať kvalitnú prácu bez lajdáctva. Bez rozdielu, či hrajú doma alebo vonku. "Je pravda, že nám uplynulé vystúpenia v Poprade nevyšli podľa želania a nezvládli sme ich, ale je to i dôkazom, že súťaž je vyrovnaná a navyše to boli silní súperi. Hlavne porážka so Slovanom zanechala negatívne stopy. To, že sme vyhrávali a potom prišli o sľubný náskok, nás dosť nahlodalo. Domnievam sa, že nebyť tohto potknutia sa, boli by sme na tom psychicky oveľa lepšie," zamyslel sa nad negatívnymi dozvukmi Pavel Kumstát(na snímke).

Hoci hokejisti sa domnievajú, že pre vývoj a umiestnenie pred play off bude kľúčový hlavne január, predsa už teraz si pripravujú živnú pôdu na rozhodujúci útok pred vyraďovačkou. "Každý zvládnutý zápas prináša nielen body, ale i hernú istotu, sebavedomie, novú chuť," pripomenul tridsaťročný český legionár. Tréner František Hossa sa pustil do vymetania zlozvykov a odstraňovania nedostatkov. Postupe mieni docieliť nekompromisnejšie vykrývanie priestorov a väčšiu precíznosť pri plnení pokynov. Rozhorčujú ho niektoré neduhy, ale hoci o nich zverenci vedia, predsa sa im nedokážu celkom vyhnúť. Popri istej trpezlivosti preto tlačí i na okamžitú maximálnu sústredenosť. V opačnom prípade naďalej budú jednotlivé tretiny vyzerať rozdielne a početnosť streľby sa nepremietne do primeranejšieho počtu gólov. Čo vraví na jeho kritiku ku kvalite trénovanosti Kumstát? "Osobne sa cítim na súčasných tréningoch lepšie. Sú intenzívnejšie, ale kratšie. S kondíciou som ale nemal nikdy problémy. No možno niektorí hráči, korí neboli zvyknutí na tieto metódy, sa môžu cítiť unavení." Je to i prístupe k jednotlivým úlohám. Kto si ich predtým zľahčoval, tak teraz "plače". Lenže bez patričného zaťaženia sa hráč ďaleko nedostane, hlavne s ohľadom na maximálne ciele tímu.

Nastávajúca previerka v Skalici sľubuje úporný boj. Záhoráci sa zomkli a po slabom začiatku si povedali, že ani play off nemusí byť pre nich stratené. Už ich musí preto brať každý vážne. "Čaká nás ťažký zápas, to vieme. Koniec koncov tento súper nás už raz v predošlých vzájomných súbojoch zaskočil. Takže pôjdeme na ľad s tým, že pre nás sú zaujímavé iba tri body." Dosiaľ dva razy Podtatranci Skaličanov pokorili, raz im podľahli. Patrilo by sa bilanciu zase vylepšiť. Navyše, ak sa chcú východniari začleniť minimálne do prvého kvarteta pelotónu, neradno zašantročiť možnosti na bodové úlovky. Tým viac, že tlak na spôsobilosť výkonov bude gradovať a diapazón opatrení v záujme skvalitnenia hry je ešte naozaj dosť bohatý.

Muky na tribúne

Naposledy proti Košiciam tento bek nenastúpil, neobliekol si výstroj, ale v civile sedel na tribúne. Tréner mu to neodôvodnil, ale už v predtým v Žiline päťka, v ktorej P. Kumstát pôsobil, posledné minúty neabsolvovala. "To, že nedostanem šancu proti Košičanom, som sa dozvedel pred zápasom. Bolo to nepríjemné. Nevedel som, čo si mám o tom myslieť. Pravdaže, ako radový divák som dianie ťažko prežíval, boli to muky." Prirodzene, dnes by už bol rád v akcii. Či tak bude, to ešte nevie. Poddávať sa ale nemieni. "Nezostáva mi nič iné, len byť trpezlivým a čakať na svoju šancu. Musím viac ako dosiaľ makať na tréningu, aby som si flek vybojoval. Pokiaľ by to tak nebolo - tak bohužiaľ, taký je hokejový život," vážne pripomenul P. Kumstát.

(zuk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.