Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Navlas rovnaká výhra a prehra basketbalistiek Mazdy PU

Sportnet|Publikované 20. okt 2003 o 22:00

Prešov - Na dvojzápas víkendového piateho prvoligového kola do Piešťan a do Žiliny cestovali basketbalistky Mazda Prešovská univerzita už zo Sabinova

získanou Kerestešovou. Tá sa síce v oboch dueloch uviedla najvyšším súčtom nastrieľaných bodov, no stačilo to iba na úspech v Piešťanoch.

Sobota: BKM Piešťany - BK Mazda PU Prešov 85:96 (46:53). Za hostí bodovali: Kerestešová a Martinčoková 26, Sýkorová 24, Dravecká 8, Sukubová a Smolejová 3.

Nedeľa: Lokomotíva Žilina - Mazda PU Prešov 96:85 (55:45) - Kerestešová 24, Martinčoková a Sýkorová 18, Gulová 10, Smolejová 7, Sukubová 6, Adamová 2.

"V prvom zápase hrali dievčatá vynikajúco v útoku. V tom bol základ nášho úspechu. Viedli sme s prehľadom od začiatku do konca. Aj napriek tomu, že nás rozhodca Šárka evidentne "podtínal". Žilinčanky nás zaskočili výborným výkonom. Súboj sme si ale prehrali nekoncentrovaným výkonom v prvom polčase. Na nových hráčkch (Kerestešová, Gulová) sa prejavila nedostatočná zohranosť. Po prestávke sa však naše družstvo v jednom úseku vzchopilo a viedlo o šesť bodov. Vyzeralo to nádejne. Zase laxnosť v zakončovaní vyložených pozícii privodila ďalší zvrat. V závere sme zariskovali. Nevyšlo nám to a domáce nám ušli na konečný jedenásťbodový rozdiel," povedal na margo ostatných výsledkov tréner Mazdy PU Prešov Marián Vojčík.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.