Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Našou najväčšou zbraňou bol rýchly protiútok, hovorí Alžbeta Tóthová

Sportnet|Publikované 21. nov 2002 o 23:00

Šurany Až nečakane ľahko si poradili v druhej skupine prvej fázy kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2003 slovenské hádzanárky s favorizovaným

Macedónskom. Okrem nich sú v je v nej Azerbajdžan i Turecka. Do druhej fázy postúpia najlepšie dve družstvá, pričom naše reprezentantky by už chceli sedemročný pôst neúčasti na významnom svetovom či európskom fóre prerušiť. V prvom stretnutí si zverenky trénera Vojtecha Mareša až nečakane ľahko poradili s favorizovaným Macedónskom 36:24. Dvanásťgólové víťazstvo nik nečakal, po dobrom výkone bolo zaslúženým vyjadrením pomeru síl na palubovke.

Od začiatku týždňa sužovali zvýšené teploty michalovské hráčku Ažlbetu Tóthovú, ktorá sa ako posledná pridala k výprave, avšak na palubovke to nedala poznať. Pred plným hľadiskom sa jej hralo dobre a šiestimi gólmi prispela k nečakane vysokému víťazstvu v prvom stretnutí. "Zo zisku dvoch bodov máme radosť, lebo nik neveril, že duel bude v našej plnej réžii a vysoko vyhráme. Začiatok nám vôbec nevyšiel. Boli sme až príliš nervózne, zo súpera sme mali rešpekt, lebo sme vedeli, že majú vyrovnaný káder s dobrými spojkami. V úvode sme boli až príliš nervózne, avšak s pribúdajúcim časom sme sa zlepšili v obrane a vychádzali nám rýchle protiútoky, ktoré sme dokázali aj premeniť," povedala spokojným hlasom A. Tóthová. Diváci pripravili naším hráčkam veľmi žičlivé prostredie a neustálym povzbudzovaním ich hnali do útoku. Výkon našich dievčat gradoval a odmenou im bolo nečakané dvanásťgólové nad súperom, ktorému okrem iných hráčok výrazne chýbala na spojke hrajúca Indira Kastratovičová. "Diváci v hale boli vynikajúci a boli ôsmim hráčom. Ich hlasivky nám pomohli k dosiahnutiu dobrého výsledku," povedal na adresu publika Tóthová.

Súper svojím výkonom nepresvedčil, avšak netreba zabúdať, že v domácom búrlivom prostredí môže hrať oveľa lepšie. Myslí si to aj úspešná autorka šiestich gólov A. Tóthová. "Tento zápas im nevyšiel, preto doma urobia pre víťazstvo iste viac. Pri neúčasti Kastratovičovej sa nedarilo ani ďalším hráčkam na spojkách či krídlach."

Po včerajšom dni voľna sa slovenské reprezentantky hneď po večeri vybrali na dlhú cestu autobusom na Balkán, kde ich zajtra čaká druhé stretnutie prvej fázy kvalifikácie na majstrovstvá sveta 2003. Po dobrom výkone panuje v našom tábore veľmi dobrá nálada a dievčatá sú odhodlané podať čo najlepší výkon. "Ak budeme hrať zodpovedne na všetkých postoch je v našich silách aby sme papierovo najsilnejšieho súpera skupiny zdolali po druhý raz," povedala A. Tóthová. Dnes predpoludním by mali do dejiska odvetného stretnutia doraziť naše reprezentantky a popoludní ich čaká ľahký tréning pred zajtrajším stretnutím.

V druhom stretnutí našej skupiny vyhralo Turecko nad Azerbajdžanom vysoko 49:19.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.