Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Náskok, ktorý môže, ale aj nemusí stačiť

Sportnet|Publikované 2. nov 2008 o 23:00

Tréner Iuventy si prial akékoľvek víťazstvo, hoci fakt, že viedli aj o šesť gólov, mrzíMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce cieľ spred prvého

Tréner Iuventy si prial akékoľvek víťazstvo, hoci fakt, že viedli aj o šesť gólov, mrzí

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce cieľ spred prvého zápasu 3. kola Pohára víťaza pohárov proti francúzskemu HAC Le Havre splnili. Víťazstvom o štyri góly (23:19) si zabezpečili nádej na postup, pravda, ešte ich v nedeľu čaká odveta vo Francúzsku.

Skvelá obrana

Málokedy sa vidí, aby ešte na konci prvého polčasu videli diváci iba 10 gólov. V zápase Iuventa Le Havre bolo ešte v 25. minúte na ukazovateli skóre 5:5. "Bol to dôsledok skvele pracujúcich defenzív na oboch stranách. Z nášho pohľadu ma teší fakt, že hráčky do bodky splnili taktické pokyny, ktoré sme si stanovili. Perfektne pracovala defenzíva na čele s oboma brankárkami, aj preto sa proti nám Francúzky ťažko presadzovali," povedal tréner Iuventy Michal Lukačín, ktorý si pred stretnutím prial akékoľvek víťazstvo, no Michalovčanky mohli dosiahnuť aj viac. Zvlášť, keď sa objavili úseky, v ktorých domáce viedli aj o šesť gólov. "Samozrejme, že keď existovala šanca, aby sme vyhrali vyšším rozdielom, chceli sme ju využiť. Netreba však zabúdať, že aj súper mal svoju kvalitu a že tiež bojoval o čo najlepší výsledok. My sme s víťazstvom spokojní a veríme, že rovnako kvalitný výkon podáme aj v odvete," doplnil Michal Lukačín.

Zbrane neskladajú

Tréner francúzskeho tímu Frederic Bougeant bol zaskočený výkonom Michaloviec, zároveň je však presvedčený, že v odvete to bude mať Iuventa zložitejšie. "Zaplatili sme daň za to, že sme boli v útoku veľmi bezzubí. Proti tvrdej obrane domácich sme sa presadzovali len veľmi ťažko. Mysleli sme, že absencia najlepšej strelkyne Dittelovej bude našou výhodou, ale ukázalo sa, že Michalovce majú vo svojom rade inú excelentnú strelkyňu Tobiášovú. Napriek tomu nezúfame, v odvete to už bude iný zápas, štvorgólové manko nie je nedostihnuteľné a šance na postup vidím v reálnom stave pre oboch," dodal tréner Le Havre.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.