Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Našim to nešlo

Sportnet|Publikované 15. aug 2008 o 00:00

PEKING. Slovenskí športovci nemali včera v Pekingu najšťastnejší deň.Asi veľmi chcelaDo finále svojej disciplíny na olympijských hrách v Pekingu

PEKING. Slovenskí športovci nemali včera v Pekingu najšťastnejší deň.

Asi veľmi chcela

Do finále svojej disciplíny na olympijských hrách v Pekingu nepostúpila slovenská strelkyňa, brokárka Danka Barteková. V kvalifikácii skeetu dosiahla olympijská debutanka ôsmy najlepší výkon 67 terčov a to na postup do finále nestačilo. Dvadsaťtriročná členka ŠKP Bratislava Barteková nedokázala zopakovať svoj skvelý výkon z júlových majstrovstiev Európy v cyperskej Nikózii, kde sa stala šampiónkou a v kvalifikácii dosiahla takmer stopercentný výsledok 74 terčov. Teraz v Pekingu mala rodená Trenčianka kvalifikačnú sériu: 23, 22 a 22, čiže dovedna netrafila 8 asfaltových holubov. Od finále ju delili dva úspešné výstrely.

"Snažila som sa urobiť čo najviac, no nevyšlo to. Po troch úspešných pretekoch mi tie štvrté nevyšli. Veľa chýb som urobila najmä na štvrtom stanovišti, už na tréningoch som si tam nebola istá. V súčte s tlakom to dalo tento výsledok. Možno som chcela viac, ako bolo treba. Zrejme je to tak, že čím človek viac chce, tým je to horšie," komentovala D. Barteková.

Peškovú mrzí stojka

Ďalšia reprezentantka v streľbe Daniela Pešková nepostúpila do finále súťaže v športovej puške 3x20. Slovenka obsadila v konkurencii 43 pretekárok 22. miesto výsledným súčtom 577 bodov. Od posledného postupového 8. miesta Rusky Ľubov Galkinovej ju delilo 8 bodov. Pešková vo svojej hlavnej a obľúbenejšej disciplíne nenadviazala na solídne sobotňajšie predstavenie vo vzduchovej puške 40, kde skončila tesne za finálovou osmičkou na 9. mieste.

Pálkovács skončil

Pre slovenského džudistu Zoltána Pálkovácsa sa účinkovanie v kategórii do 100 kg na olympijských hrách skončilo už v 1. kole. Dvadsaťsedemročný pretekár VŠC Dukla Banská Bystrica vo vyrovnanom súboji prehral s Eduardom Costom z Argentíny a pekinský turnaj sa pre neho definitívne skončil. Pálkovácsovi, ktorý doteraz so svojím juhoamerickým súperom ešte nikdy neprehral, sa nepodarilo vylepšiť si olympijskú bilanciu, keďže aj pred štyrmi rokmi v Aténach podľahol Francúzovi Lemairovi už hneď v 1. kole.

Bátky vypadol

Slovenský reprezentant v zápasení gréckorímskym štýlom Attila Bátky prehral tiež hneď v 1. kole. Tridsaťpäťročný rodák z Dunajskej Stredy podľahol v súboji hmotnostnej kategórie do 84 kg Kubáncovi Juniorovi Estradovi 0:3 na body. Bátky vo dvoch dvojminútových intervaloch nezaznamenal ani jeden technický bod, zatiaľ čo súperovi dovolil získať až 9 bodov. Člen VŠC Dukla Trenčín svoje účinkovanie na pekinských žinenkách skončil, pretože jeho premožiteľ následne prehral zápas s dvojnásobným majstrom sveta Arom Abrahamianom zo Švédska.

(sita)

Súvisiace články