Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Našim futbalistom do košického amfiku prišli fandiť aj herci

Ady Hajdu a Vica Kerekes. Výkriky trénovali už pred zápasom. (Autor: Monika Almášiová)
Monika Almášiová|Publikované 20. jún 2016 o 19:50

Zápas Slovensko – Anglicko si nenechali ujsť stovky divákov. Náš postup po remíze naberá čoraz reálnejšie kontúry.

Pondelkový večer bol horúci nielen vďaka počasiu. Naši futbalisti famózne zabojovali o postup do osemfinále na Majstrovstvách Európy. Zápas Slovensko – Anglicko si nenechali ujsť stovky divákov, nechýbali medzi nimi ani známi herci.

KOŠICE. „Fandiť našim je moja občianska povinnosť,“ nechal sa počuť vysokoškolák Martin Urbančík. Zápas si prišiel pozrieť spolu s kamarátmi.

V amfiteátri sa spolu s ním a stovkami ďalších fanúšikov zabávali aj známe tváre.

„Hrávam golf, aj dnes som si bol u vás na Alpinke zahrať, ale keď ide o futbal, ten radšej sledujem. Rád zájdem do nejakého podniku a aj si zakričím,“ vysvetľoval s úsmevom Ady Hajdu, ktorý skúšal svoje hlasivky spolu s generálnym manažérom Art Filmu Rudolfom Biermannom.

Po polčase vládla skvelá nálada, naši držali bezgólovú remízu a keďže Wales viedol nad Ruskom 2:0, šanca na tretie miesto a postup bola stále reálna.

Nálada gradovala až do samého konca. Posledných päť nadstavených minút sa dalo napätie krájať. Ale napokon sa to podarilo. Naši udržali bezgólovú remízu. A bod s Anglickom, ten má teda inú patinu. Náš postup naberá čoraz reálnejšie kontúry.

Stráviť výsledok zápasu mohli fanúšikovia počas následnej projekcie filmu Ronaldo.

Foto k článku: Monika Almášiová

Autor: Monika Almášiová