Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Našiel Energetik konečne strelca?

Sportnet|Publikované 12. sep 2002 o 22:00

Veľké Kapušany Strelecké suchoty futbalistov Energetiku Veľké Kapušany nie sú záležitosťou iba posledných kôl tohto majstrovského ročníka. Kolektív

z juhu Zemplína nikdy nelámal strelecké rekordy, ale aspoň doma vždy potrebnú gólovú kvótu naplnil. V posledných troch kolách však energetici vyšli v troch zemplínskych derby naprázdno, kvôli čomu sa prepadli až na predposlednú priečku tabuľky. Zdá sa však, že vo Veľkých Kapušanoch už našli dávno nájdené. Riešením je Peter Demes! V stredajšom pohárovom stretnutí proti štvrtoligovému Palínu sa pod víťazstvo 4:0 podpísal troma gólmi a možnosti mal hádam na ďalšie dva. Jeho strelecká úspešnosť je paradoxná najmä preto, že Demes drvivú časť tejto sezóny odohral na poste libera. "Po odchode skúsených Džubaru a Vasiľa to bolo jedna z možností, a tak sme ju vyskúšali. Posledného som hral už v trebišovskom doraste, nemal som teda problémy s adaptáciou. Myslím, že sme v defenzíve nehrali zle, ale dôležitejšie je strieľanie gólov," uviedol dvadsaťosemročný futbalista. Najmä po vynútenom odchode Gabriela Molnára do Kráľovského Chlmca, ktorý bol v posledných dvoch sezónach streleckým lídrom Energetiku, bude v útoku vítaný každý schopný hráč, nuž a Demes v minulosti neraz dokázal, že takým je. "Moje útočné zaradenie však bude zrejme aktuálne len v domácich stretnutiach, vonku budem asi znovu stopérom. Keď to pomôže k lepším výsledkom, budem veľmi rád. Proti Palínu hrali vzadu najprv Lizák a potom Melník, takže jeden z nich by mal byť stopérom aj v nedeľu proti Popradu," doplnil odchovanec trebišovského futbalu.

Veľké Kapušany čaká v nedeľu proti Popradu zápas jesene, tak totiž možno nazvať súboj predposledného s posledným. Ak rusnákovci nad Podtatrancami zvíťazia, malo by sa im v nasledujúcich kolách ľahšie dýchať. "Víťazstvo je našim jediným cieľom, nemôžeme si už dovoliť iný výsledok. Mal by som nastúpiť v útoku, nuž a verím, že budem aspoň raz úspešný. Keď chlapci nadviažu na naše tradične bojovné výkony, nemali by sme mať zbytočné starosti. Pevne verím, že nám to proti Popradu vyjde," dodal Peter Demes.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.