Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Naši vonku nepochodili

Sportnet|Publikované 18. okt 2006 o 22:00

Po utorňajších štyroch stretnutiach (Turč. Teplice - Prešov 0:3, Zl. Moravce - Michalovce 1:1, Močenok - R. Sobota 3:1, Lučenec - Pobrezová 2:0)

dohrali včera dvoma zápasmi 16. kolo I. futbalovej ligy. Východoslovenským celkom sa nedarilo, keď si obe pripísali prehry na ihriskách súperov.

Šaľa - Košice B 2:1 (1:0)

Chemici začali od úvodných minút s nátlakovou hrou a v priebehu prvej štvrťhodiny si utvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Dékány s kapitánom Lanczom tesne minuli bránu a strelu striedajúceho Vencela zastavila spojnica žrde a brvna. Tlak Dusla spečatila až technická strela Oberta, ktorý mohol pridať ešte gól do šatne, ale Vojtaško bol proti. Hostia sa síce snažili o rýchle kontry, ale obrana domácich stála na pevných nohách. Po obrátke pridal druhý gól Vencel strelou z dvanástich metrov. Košičanov gól nezlomil a v 49. min. nastrelil Adam brvno. Chemici mohli pridať ďalšie góly, najmä strelecky aktívnym Obertom. V závere Valenský vychytal Lišivku, ale v nadstavenom čase znížil z pokutového kopu Gajdoš.

Góly: 33. Obert, 47. Vencel - 90. Gajdoš (z 11 m), ŽK: Vencel - Hanzuš, Gajdoš, Janič, Juhár. DUSLO: Valenský - Vyskoč, Klusa, Gašparík, Hučko - Čavojský (15. Vencel), Lancz, Lalák, Čirik - Obert, Dékány (82. Masný). MFK: Vojtaško - Hanzuš (78. Horváth), Kováč, Lišivka, Džogan - Adam, Hanzel (60. Tóth), Juhar (60. Zajac), Labun - Ľ. Janič, Gajdoš.

Dun. Streda - Humenné 3:0 (2:0)

Domáci od úvodu zatlačili súpera do defenzívy. Brankár Humenného obetavým zákrokom zneškodnil prienik Ďuricu. Keď sa dostal k odrazenej lopte nikým neatakovaný Belkovics, prízemnou strelou z 10 metrov zaznamenal upokojujúci vedúci gól. Druhý sa zrodil po presnej prihrávke obrancu Szabóa na šprintujúceho Ďuricu, ktorý nekompromisne zakončil. Bodkou za polčasom bol strieľaný center Buku, ktorý preveril postreh Fedora. Prvý strelecký pokus východniarov vyslal na Kobrovu svätyňu Lapšanský až v úvode druhého polčasu. Potom rýchly Zlacký ušiel obrancom Humenného, z ťažkého uhla trafil žrď, od ktorej sa lopta odrazila do siete. V nadstavenom čase brankár Humenčanov fauloval P. Ďuricu a z nariadeného pokutového kopu Szabó netrafil bránu... Odovzdane hrajúci hostia svojím výkonom sklamali a miestami boli zrelí na uterák.

Góly: 9. Belkovics, 33. P. Ďurica, 56. Zlacký, ŽK: Belkovics, Olejník, Németh - Šoltís, Kupec, Kuzma, Bellak, T. Opiela, Fedor, pred 600 divákmi rozhodoval Šulgan. DAC 1904: Kobr - Buka, Németh, Olejník, Szabó - Belkovics (53. Milan), Egri, Drobný (71. Gögh), M. Horváth - Zlacký (85. Bognár), P. Ďurica. HFC: Fedor - D. Pyrka, R. Šimo, Kapláč (46. Mich. Pyrka), Kupec - Kuzma, Zvara, T. Opiela, Lapšanský (69 Gavaľa) - Bellak, Šoltís (79. Mat. Pyrka).

NAJLEPŠÍ STRELCI

9 gólov: R. Tomko (R. Sobota), Plichta (Zl. Moravce)

8 gólov: Pisár (R. Sobota),

7 gólov: Šoltís (Humenné), Bačík (Michalovce),

6 gólov: Lapšanský (Humenné), Kentoš (Podbrezová), Uzola (Močenok),

5 gólov: Líška, Ľ. Gajdoš (obaja Košice B), Čambal, V. Horváth (obaja Močenok), M. Jeťko, Privitzer (obaja Turč. Teplice), Lancz, Dékány (obaja Šaľa), Brown (Prešov), atď.