Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Naši v Burse o zlato

Sportnet|Publikované 20. júl 2008 o 22:00

Slovensko - Nemecko 3:2 (25, 21, -13, -17, 17)BURSA. Slovenskí volejbalisti sa po prvý raz v päťročnej histórii Európskej ligy prebojovali do

Slovensko - Nemecko 3:2 (25, 21, -13, -17, 17)

BURSA. Slovenskí volejbalisti sa po prvý raz v päťročnej histórii Európskej ligy prebojovali do finále. V prvom semifinálovom zápase záverečného turnaja v tureckej Burse zdolali Nemecko 3:2 a prekonali tak svoj vlaňajší najlepší výsledok v tejto súťaži, keď v Portugalsku skončili na treťom mieste. Ich súperom vo finále bude Holandsko, ktoré si v druhom semifinále za 113 minút poradilo s Tureckom 3:1 ((21, 19, -31, 16).

Nemecko, ktoré sa pripravuje na olympijské hry v Pekingu, reprezentujú na záverečnom turnaji Európskej ligy hráči z druhého sledu. Tí však odohrali tri zo štyroch turnajov v základnej skupine a výrazne sa pričinili o to, že B-skupinu Nemecko vyhralo.

Slovensko: Masný, Kohút, Kmeť, Martin Sopko st., Janušek, M. Nemec, libero Ochodnický (Bencz, Joščák, Jakubov, Zaťko, Ondrušek). Nemecko: Umlauft, Kampa, Günthör, Bakumovski, Grozer, Mayer, libero Tille (Steuerwald, Westphal, Schwarz, Bauer).

Emanuele Zanini (tréner SR): „Dobre sme začali, prvé dva sety sme hrali podľa predzápasových predstáv. Potom sme však stratili kontrolu nad zápasom, pretože hráči na chvíľu stratili koncentráciu a to sa v športe, najmä vo volejbale, môže stať osudným. Keď prišiel na ihrisko Westphal, súper zlepšil príjem a my sme nevedeli zachytiť nemecké útoky. Do piateho setu hráči išli s myšlienkami na víťazstvo, ale napokon sme mali aj kúsok šťastia. V závere rozhodujúceho setu bola naša hra najlepšou v celom zápase. Veľa sme pracovali na tom, aby sme boli úspešní. Víťazstvo v semifinále je najmä pre budúcnosť veľkým krokom slovenského volejbalu."

Martin Sopko (smečiar SR): „Keď som išiel v piatom sete na podanie, Nemci už viedli 11:8 a zaplnenému hľadisku už ukazovali, že sú víťazmi. Snažil som sa im to teda čo najviac znepríjemniť a uškodiť im. Veril som, že sa to dá obrátiť a napokon sa šťastie priklonilo na našu stranu. Zo žartu by som povedal, že sme po vedení 2:0 chceli, aby bol zápas pre divákov zaujímavý, ale pravdou je, že sme stratili koncentráciu a Nemci to využili."

Výsledok druhého semifinále: Holandsko - Turecko 3:1 (21, 19, -31, 16).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.