Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Naši sánkari získali za 12. miesto uznanie od Jasenčákovej

Slováci Marián Zemaník - Jozef Petrulák na olympijskej trati. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. feb 2014 o 18:53

Zemaník s Petrulákom dosiahli jedno z najlepších umiestnení slovenskej výpravy na ZOH v Soči.

SOČI. V dejisku zimných olympijských hier v Soči zavládla v tábore slovenských sánkarov radosť. Dvojica Marián Zemaník - Jozef Petrulák obsadila pri svojej olympijskej premiére 12. miesto, čo je jedno z najlepších umiestnení slovenskej výpravy v Soči a momentálne najvyššie sánkarské.

Zemaník s Petrulákom po prvej jazde figurovali o stupienok nižšie, ale napokon využili skutočnosť, že Penz s Fischlerom zbabrali druhú jazdu a poskočili o jeden post. Na prienik do prvej desiatky im chýbalo 0,495 s.

Predbehli sánkarov, ktorí majú viac peňazí

"S výsledkom sme spokojní. Pred nami skončili pretekári z krajín, ktoré majú umelé dráhy a lepšie materiálne zabezpečenie. Zdolali sme však súperov z USA a Českej republiky, čo nás teší. Po kolízii v tréningu mal Jozef problémy a bolelo ho rameno, ale lekár a maséri ho dali do poriadku," povedal Marián Zemaník a Jozef Petrulák.

"Celú sezónu sme podávali výborné výkony a som rád, že nám forma gradovala práve na ZOH. V prvej jazde sme urobili menšie chyby, v druhej sme sa ich vyvarovali. Som spokojný."

Dosiaľ najlepší výsledok dvojice Ľubomír Mick - Walter Marx zo ZOH 2002 v americkom Salt Lake City však neprekonali, keď zaostali o tri stupienky. Ľubomír Mick je v Soči v pozícii šéftrénera slovenských sánkarov. Po pretekoch mal radosť z výkonu svojich zverencov.

Mladí jazdci

"Dvanáste miesto je výborné. Obaja sú mladí jazdci, Petrulák vekom ešte junior. Najmä druhú jazdu zvládli výborne. Svojim umiestnením si vybojovali účasť v tímovej súťaži,“ povedal Mick. Preteky tímových štafiet sú na programe vo štvrtok.

Radosť z pekného umiestnenia debutantov pod piatimi kruhmi, ktorí jazdia prvý rok medzi mužmi, mala aj generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkovania a členka exekutívy Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) Mária Jasenčáková.

Slovensko sa na rozdiel od väčšiny krajín, ktoré súťažili na ZOH, nemôže pochváliť regulárnou umelou dráhou i špičkovým zabezpečením. "Super mlaďasi! Po tom, ako v jednom tréningu spadli, som mala obavy, ale zvládli to výborne,“ povedala s uznaním Mária Jasenčáková.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.