Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Naši sánkari obhájiliv tímoch siedme miesto

Sportnet|3. feb 2007 o 00:00

Úvodnú disciplínu MS vyhrali Nemci.

IGLS. Úvodnú disciplínu 39. majstrovstiev sveta sánkarov v rakúskom stredisku Igls - súťaž tímov - vyhralo nemecké kvarteto. Najväčší favoriti suverénnym spôsobom obhájili titul z MS 2005 v americkom Park City. Striebro patrí Taliansku, bronz Rakúsku.

Slovenský tím v zložení Leo Horvát, Jozef Kuchár, Veronika Sabolová, Jozef Ninis obsadil v konkurencii 13 družstiev konečné 7. miesto so stratou 2,704 na víťazných Nemcov. Zverenci trénera Waltera Marxa st. tak zopakovali umiestnenie zo svetového šampionátu v Park City.

Slovensko bolo po úvodnej časti až na 12. pozícii, Sabolová potom predstihla konkurentky z Poľska, Rumunska i Česka a vytiahla náš tím na 10. miesto. Na ňu nadviazal finišmen Ninis, ktorý zajazdil siedmy najrýchlejší čas a Slovensko sa v konečnom poradí dostalo pred Ukrajinu, Japonsko i Kanadu.

Generálna sekretárka zväzu Mária Jasenčáková bola so 7. miestom spokojná: „Obhájili sme pozície z Park City s omladeným tímom bez dlhoročných opôr Slávika a Micka. Nebyť chybičky Kuchára s Horváthom, mohli sme skončiť v prvej šestke.“(tasr)

Súťaž tímov:1. Nemecko (Leitner, Resch, Kraushaarová-Pielachová, Müller) 2:09,159, 2. Taliansko +0,682, 3. Rakúsko +0,823,... 7. Slovensko +2,704.

Súvisiace články