Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Naši s jediným bodom, Zvara nepremenil jedenástku

Sportnet|Publikované 16. okt 2005 o 22:00

Košice Reprezentačná prestávka zrejme neprišla veľmi vhod celkom z východoslovenského regiónu. Pätica celkov získala len jediný bod, o ktorý sa

postaral líder súťaže MFK Košice. A to aj ten získal päť minút pred koncom zápasu... Kvarteto ostatných tímov už nebodovalo. Pričom trojica z nich ani neskórovala... Prešov prehral už v piatok v Senci, Michalovčania môžu byť radi, že v Podbrezovej prehrali iba rozdielom triedy a Lipany nestačili doma na ďalšieho nováčika z Lučenca, keď nielenže nevyužili početnú výhodu po vylúčení hosťujúceho Vaculčiaka, ale ešte v nej aj inkasovali a onedlho sa nechal vylúčiť Štieber. Včera predpoludním zasa spackali Humenčania zápas v Trnave proti tamojšiemu béčku. Boli síce lepším tímom, no Zvara nepremenil jedenástku a tri minúty pred koncom nakoniec prišli aj o bod...

Program 13. kola

22. októbra o 14.00: Lučenec - R. Sobota, Báč - Lipany, Humenné - Nitra B, Prešov - Trnava B, D. Streda - Podbrezová, Šaľa Z. Moravce, o 18.00: Slovan Senec, 23. októbra o 10.30: Michalovce Košice.

Košice Slovan 2:2 (1:1)

Tomáš PETRO

Košice - Zaplnené tribúny v Čermeli videli zaujímavý šláger 12. kola. Slovanisti nepustili domácich do tradičného úvodného tlaku. Naopak, už v 7. min. po Kosmeľovej prihrávke Otočka z otočky z 20 m nedal Pulenovi šancu - 0:1. O desať minút sa už skóre menilo. Drobňák pekne vysunul Bicáka, na jeho prízemný center si nabehol Majoroš a bolo vyrovnané. Potom sa na ihrisku viac taktizovbalo ako hralo, preto i šancí bolo ako šafranu. Dvakrát sa pokúšal zakončiť Drobňák, no jeho hlavička i ´padajúci list´ z diaľky išli tesne nad.

Po prestávke mali úvod lepší opäť Bratislavčania. Tentoraz potrebovali na gól 11 minút. Mohutný Chlebek vyhral na hranici päťky vo vzduchu súboj s Pulenom a loptu, ktorá smerovala do brány ešte popohnal Polgár. Práve tento moment rozčertil domácich, lebo podľa nich bol Polgár v postavení mimo hru... Košičania sa snažili vyrovnať, ich prevaha bola skôr platonická, bez šancí. Pribúdajúca nervozita a kŕčovitosť sa podpísali pod množstvo nepresných prihrávok. Vykúpenie prišlo v 84. min., keď Vuksanovič fauloval v šestnástke striedajúceho Jurča. Hostia proti jedenástke razantne protestovali, Ševela si vyslúžil i žltú kartu, no nič to nezmenilo na verdikte rozhodcu. Majoroš jedenástku premenil. Slovan, ktorý hral v tom čase už bez vylúčeného Chlebeka mohol odcestovať i bez bodu. Bicákovu strelu však Kiss vyrazil pred Jurča, ktorý z dobrej šance nenamieril presne. Podobne ako aj v 88. minúte. MFK si tak naďalej udržal šnúru bez prehry.

Góly: 17. a 85. Majoroš (druhý z 11m) - 7. Otočka, 56. Polgár. Pred 7 500 divákmi rozhodoval Hracho, ŽK: Bašista - Kosmeľ, Chlebek, Ševela, ČK: 75. Chlebek. MFK: Pulen - I. Kozák, Kaminský (62. Kišš), P. Bašista, Krakovský (46. Kolbas) - R. Šimko, P. Majerník, J. Majoroš ml., Drobňák (72. Jurčo), Bicák - Piatka. SLOVAN: Kiss - Suchý, Ševela, Polgár, Vuksanovič - Kosmeľ (90. Ducký), Chlebek, Sladojevič, Mojský (74. Kalmán) - Otočka (85. Obšitník), Tomovčík.

Lipany Lučenec 1:2 (0:1)

Lipany Piatu prehru na domácom trávniku zaknihovali futbalisti ŠK Odeva v súboji druholigových nováčikov. A pritom ich s duel Lučencom sa pre nich vyvíjal celkom priaznivo. Už v siedmej minúte uvidel po kopnutí do J. Angeloviča po prerušení hry červenú kartu hosťujúci Vaculčiak. Paradoxne, skóre otvorili oslabení hostia. Po prvej priamej strele medzi žrde, ktorú vyslal na bránu Lučenca Ševčovič, prišla kontra hostí. Šlahor ľahko prenikol po ľavej strane až pred Hvozdu, ktorý odvážnym pádom pod nohy šancu zmaril. Obrancovia Odevy však nepokryli ani Kamendyho, ktorý vyrazenú loptu vrátil do lipianskej siete. Tradičná chyba a tradičné nasledujúce sa naháňanie za vyrovnaním... Domáci sa otriasli zo šoku a začali dvíhať hlavy. Kubánka dlhým odkopom takmer prekvapil hosťujúceho gólmana. V 26. minúte L. Janič ideálne prihral Šottovi. Záložník Odevy bez prípravy vystrelil, no Michalík reflexívne vyrazil na roh. V čase, kedy Lipany zvyšovali tlak, spravil neuveriteľnú hlúposť útočník Štieber. Center J. Janiča smerujúci do črtajúcej sa možnosti pri vzdialenejšie žrdi zastavil rukou. Čosi nepochopiteľné. Nasledovala druhá červená v zápase a sily boli zase vyrovnané... Najväčšiu šancu vyrovnať mal dve minúty pred prestávkou J. Angelovič. Na hranici šestnástky si loptu spracoval, pred ním už len brankár hostí. Prudká strela však preletela nad ním i bránou Lučenca... Päť minút po prestávke mieril už kanonier Odevy presnejšie. Kubánka posunul loptu doprava Kročkovi. Ten sa kľučkou zbavil Pušpokyho, odcentroval a J. Angelovič zblízka vyrovnal. Lenže v 73.min. si zase pohral s obrancami Lipian Kamendy. Ako nôž maslom prešiel až pred bezmocného Hvozdu a druhý raz v zápase skóroval. Na stave 1:2 už nič nezmenil ani zúfalý záverečný finiš Odevy, ktorá zase premrhala šancu na úspešnejší výsledok vlastnými hrúbkami.

Góly: 50. J. Angelovič 10. a 73. Kamendy. ŽK: Štieber, J. Angelovič, Kubánka, Šott Csáni, Pušpoky, Pečalka, Drugda, Iľko. ČK: 29. Štieber 7. Vaculčiak. Rozhodoval Trutz, 548 divákov. ŠK Odeva: Hvozda Kubánka (75. Štofan), L. Seman, J. Janič Kročko, Šott, Š. Jacko, Ševčovič (46. Radačovský), L. Janič (80. Kizák) J. Angelovič, Štieber. FK LAFC: M. Michalík Csáni, Iľko, Balaško, Pušpoky Vaculčiak, Drugda (86.Koreň), Pečalka, Kamendy Šlahor (75. Pet. Ďurica), Ľupták.

Ján LEŠKO

Senec - Prešov 2:0 (2:0)

Senec - Dmáci boli mimoriadne efektívni. Takáč nádherne vysunul nabiehajúceho Angeloviča, ktorý popod padajúcim brankárom otvoril skóre. Po ukážkovej kombinácii Tatrana na jeden dotyk s Helbichovou strelou nasledoval rohový kop. Gólu Takáča do šatne pomohla ustupujúca obrana, odvaha i šťastie, keď lopta zmenila smer od Staša. Andraščík mal dve gólové šance, ale po priamom kope Gegiča hlavičkoval slabo a po druhý raz mieril do brvna. Prešovskú slabinu - koncovku - potvrdili aj Iskra s Volfom.

Góly: 6. Angelovič, 43. Takáč. ŽK: Novák, Angelovič, Volf, Stefanovič. Rozhodoval Hrčka pred 1115 divákmi. FC: Slovenčiak - Angelovič, Matič, Michalík, Santaj - Papaj (90. Pecha), Takáč, Kováč, Moughfire - Bella (75. Kozár), Anane (80. Rožník). TATRAN: Stefanovič - Novák (46. Gálik), Andraščík, Kovalík, Staš - Pribula, Hanko, Helbich (50. Volf), Gegič - Iskra (68. Zlacký), Viazanko.

(tom)

Podbrezová - Michalovce 3:0 (1:0)

Podbrezová - Domáci nasadili vysoké tempo, ktorému sa pohybliví hostia prispôsobili. Pančík z priameho kopu do šestnástky našiel hlavu Boháčika, ktorý uvoľnil Murína a železiari viedli. V úvode druhého polčasu hostia nevyužili Škutom svoju jedinú šancu. Po nádhernom sóle Pančíka zvýšil Boháčik do prázdnej brány a po prihrávke Majoroša Chomístek opäť do prázdnej brány spečatil skóre. Domáci si vypracovali ďalšie gólové šance a výkonom potešili divákov.

Góly: 14. Murín, 50. Boháčik, 85. Chomístek. ŽK: Breznaník - Šafranko, Petro, Horochonič. Rozhodoval Bereník pred 500 divákmi. ŽP ŠPORT: Hanák - Jurčo, Kentoš, Gašpar, Breznaník - T. Pančík, G. Majoroš, Ličko (88. Kucka), Chomístek - Boháčik (85. Geri), Murín (67. Haviar). ŠK ZEMPLÍN: Belán - Petro, Bajza, Horochonič, Uhľár - Šafranko, Shytov (56. Aľušík), T. Šimko, Berlizev (46. J. Adam, 65. Leško) - Škuta, Yevlanov.(šik)

Trnava B - Humenné 1:0 (0:0)

Trnava - Domáci mali v prvom polčase viac z hry, ale bez šance. Po obrátke chceli rozhodnúť a ich útočnú snahu využívali Humenčania na kontry. Pri jednej z nich vnikol v 62. min. do šestnástky Frajkor a brankár Hrdina ho zastavil faulom. Zvara z penalty trafil len pravú žrď. Trnavský brankár zneškodnil dobré možnosti Tomka, Martina Valkučáka i Frajkora. V závere Semanko opečiatkoval žrď, ale v 87. min. práve po centri Semanka rozhodla hlavička Heseka.

Gól: 87. B. Hesek. ŽK: Hanc, Hanzel, Bernát, Semanko, Hrdina, Martin Valkučák. Rozhodoval Šimon pred 453 divákmi. SPARTAK B: Hrdina - M. Molnár, Mackovčín, Kardoš, Hanzel - Ivanič, Filip, Bernát, Semanko - B. Hesek, Vido. HFC: Pillár - Friga, Rad. Šimko, Hanc, Marek Valkučák - Lazúr, Zvara, Martin Valkučák, Toporčák, R. Tomko - Frajkor.(tš)

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY

RIMAVSKÁ SOBOTA - ŠAĽA 0:0, ŽK: Mráz, Miklas - Simonides, Lörinc, rozhodoval Mriglot, 624 divákov.

NITRA - BÁČ 1:2 (1:1). Góly: 20. Čurgali - 32. a 53. Sani, ŽK: Glenda - Horký, rozhodoval Valášek, 210 divákov

ZLATÉ MORAVCE DUNAJSKÁ STREDA 4:1 (2:1). Góly: 10. Chren, 16. P. Farkaš, 80. Hözl, 87. Černák (11 m) - 32. G. Straka (11 m), ŽK: Hözl, Černák - Lopú, Domík, Lipovský, rozhodoval P. Šuniar, 1000 divákov.