Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Naši hádzanári si so Švajčiarmi zlepšili náladu

Rastislav Hríbik|Publikované 15. jan 2006 o 23:00

BRATISLAVA - Po dvoch prehrách v Užhorode s Ukrajinou sa slovenskí hádzanári v generálke na blížiace sa ME (26. januára - ...

Pavol Polakovič strieľa na bránu švajčiarskeho brankára Antoina Ebingera. Naši hádzanári zdolali v príprave na ME Švajčiarsko v sobotu 24:22 a včera 33:28. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Po dvoch prehrách v Užhorode s Ukrajinou sa slovenskí hádzanári v generálke na blížiace sa ME (26. januára - 5. februára) dočkali dvoch víťazstiev. Organizátorov šampionátu Švajčiarov zdolali v sobotu v Bratislave 24:22 i na druhý deň dopoludnia v Modre 33:28. Konečnú šestnástku hráčov, ktorí si v bazilejskej B-skupine zahrajú proti Nemecku, Španielsku a Francúzsku, oznámi reprezentačný tréner Peter Hatalčík dnes. Tá na konci tohto týždňa absolvuje už len dva modelované zápasy so slovenskými juniormi.

Radosť zo sobotňajšieho víťazstva v bratislavskej hale na Pasienkoch, kam si našlo cestu 800 divákov, mu sprvoti kazil udretý nos rozohrávača Jána Kolesára. Našťastie, röntgen nepotvrdil zlomeninu. "Miša Janča už dlho trápi nejaká viróza a berie antibiotiká a keby som musel oželieť aj Kolesára, zostane mi ako alternatíva už len Tumidalský a to nie je typická stredná spojka. To by mohla byť naša slabina," povzdychol si Hatalčík. "Páčilo sa mi však naše nasadenie. Keby sme v sobotu premieňali sedmičky, skôr by sme ich rozobrali," dodal.

Na druhej strane sa Hatalčíka tešil z výbornej formy brankára Richarda Štochla i návratu streleckej formy kanoniera Daniela Vala. V Užhorode mu zranený chrbát dovolil streliť Ukrajincom jediný gól, Švajčiarom ich dal štrnásť. Sedem v Bratislave i Modre. "Aj pre mňa prekvapenie. Tá predchádzajúca neistota bola preč. Dúfam, že chrbát vydrží a splní to, čo od neho očakávam." Aj Valo sa po zápase usmieval. "Stále to nie je stopercentné, ale lepší sa to. S Ukrajinou som sa nemohol vôbec hýbať," tvrdil. Cenné víťazstvá nad Švajčiarmi boli aj pre neho vzpruhou. "Dôkaz, že sme na dobrej ceste. V prvom zápase sme nehrali dobre, zahadzovali veľa šancí a aj tak vyhrali. A pritom Švajčiari majú veľa hráčov z dobrých líg, Nemecka i Španielska. Sú dlhší čas spolu a zohratí," dodal dvojmetrový strelec nemeckého Melsungenu, ktorý v posledných sekundách pečatil náš sobotňajší triumf.

Švajčiarsky kouč Arno Ehret Slovákom športovo zablahoželal P. Hatalčíkovi k víťazstvám. "Pozdávala sa mi najmä slovenská obrana. Nám v útoku chýbala trpezlivosť, aby sme Slovákov dokázali zdolať. Napriek tomu verím, že na šampionáte doma zo skupiny postúpime. Slováci majú oveľa ťažšiu skupinu."

Výsledky

Sobota: Slovensko - Švajčiarsko 24:22 (11:8), zostava a góly SR: Štochl, Meluš - Hlavtúr, Pavol Jano 1, Polakovič 3/1, Farkašovský 3, M. Straňovský 4, Antl 3/1, Kolesár, Tumidalský 1, P. Zaťko 1, Tabačko 1, Kukučka, D. Valo 7. Najviac gólov Švajčiarska: Engeler 7/4, 800 divákov. Nedeľa: Slovensko - Švajčiarsko 33:28 (17:12), zostava a góly SR: R. Štochl, Pramuk - T. Straňovský, Polakovič 8/4, Antl 7/1, M. Straňovský 2, Pavol Jano, Hlavtúr, T. Mažár 2, D. Valo 8, Kukučka 4, Tabačko 1, Tumidalský, Farkašovský 1, Maťaš, P. Zaťko - najviac gólov za Švajčiarsko: Echaud 6, 400.

Autor: Rastislav Hríbik

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.