Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Naši fanúšikovia boli v menšine, nebolo to príjemné, vraví Škrtel

(Autor: TASR)
TASR|11. sep 2013 o 10:37

Po prehre s Bosnou pochválili hráči výmenu trénera, nepáčila sa im prevaha fanúšikov Bosny.

ŽILINA. "Atmosféra v reprezentácii je určite iná ako bola za trénerov Grigu a Hippa. Zmena priniesla všetkým novú chuť a teraz je reprezentácia naozaj o niečom inom," priznal krídelník Vladimír Weiss.

Hráč gréckeho majstra Olympiakosu Pireus ocenil atmosféru, aj keď na žilinskom štadióne mali drvivú prevahu v hľadisku fanúšikovia súpera. Tí vykúpili zhruba 7-tisíc vstupeniek a mohli sa cítiť ako doma.

"Určite by sme si priali, aby sme hrali pred našimi divákmi. Ale som rád, že aspoň ich ľudia prišli a hrali sme pred vypredaným štadiónom," povedal Weiss.

"V prvom polčase sa nám darilo hrať našu hru, dali sme krásny gól. Potom som trafil žrď, veľká škoda, že mi to tam nepadlo. Po rohovom kope súper vyrovnal a potom prišla krásna strela Hajroviča, ktorá nás zabila," dodal.

Šance postúpiť na šampionát nestratili Slováci v druhom zápase s Bosnou, osudnými boli predošlé remízové zaváhania s Litvou a Lichtenštajnskom, či domáca prehra s Gréckom.

Sedembodové manko na Bosnu a Grécku dve kolá pred koncom kvalifikácie znamená, že môžu skončiť najlepšie tretí. Cyklus uzavrú v októbri v Grécku (11.10.) a Lotyšsku (15.10.).

"Nezostáva nám nič iné, len dohrať kvalifikáciu so cťou a pripraviť sa na ďalšiu. Čo nás môže tešiť je skutočnosť, že môžeme do budúcna stavať na výkonoch, ktoré sme predviedli v dvojzápase s Bosnou," myslí si kapitán Martin Škrtel.

"Našich fanúšikov som ani veľmi nevnímal, lebo boli v drvivej menšine. Je to smutné, ale zrejme je to odraz z atmosféry, ktorá vládla okolo nášho tímu v predchádzajúcich zápasoch. Bosniaci tu boli ako doma, nebol to príjemný pocit," priznal Škrtel.

Súvisiace články