Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Naši do akcie

Sportnet|14. aug 2004 o 00:00

Dnes

l Plavkyňu Martinu Moravcovú čaká od 9.31 rozplavba na 100 m motýlik. Slovenka nastúpi s druhým najlepším časom roka (58,05) v tretej z piatich rozplavieb spolu s Američankou Komisarzovou, Bieloruskou Popčankovou či Švédkou Sjöbergovou. Martina popláva vo štvrtej dráhe. Semifinále ju v prípade postupu čaká od 18.39 h, zajtrajšie finále o 18.53 h.

l Cyklistov Mateja Jurča a Martina Rišku čakajú od 11.45 h cestné preteky jednotlivcov. Absolvovať musia 17 okruhov dlhých 13,1 km, čiže spolu úctyhodných 222,7 km.

Zajtra

l Veslári Ľuboš Podstupka a Lukáš Babač sa budú od 6.30 h snažiť v rozjazde v dvojskife postúpiť do semifinále. Víťaz ide priamo, ostatných čakajú opravné jazdy.

l Súťaže rozohrajú aj tenisti. Na Dominika Hrbatého čaká v 1. kole dvojhry Maročan Younes El Aynaoui (vzájomná bilancia 2:0), Karol Kučera nastúpi proti nasadenej deviatke Rusovi Maratovi Safinovi (4:2) a Karol Beck si v prvom vzájomnom súboji zahrá s Argentínčanom Augustinom Callerim. Aj Danielu Hantuchovú čaká premiérový duel - s Luxemburčankou Claudine Schaulovou, Ľubomíre Kurhajcovej stojí v ceste Američanka Lisa Raymondová (0:2) a Martine Suchej Ruska Naďa Petrovová (rovnako 0:2). Vo štvorhre si Hrbatý s Beckom zmeria sily s kanadskou dvojicou Daniel Nestor, Fred Niemeyer, pár Hantuchová, Husárová čakajú Švajčiarky Myriam Casanovová, Patty Schnyderová a Suchá s Kurhajcovou narazia na Talianky Silviu Farinovú-Eliovú s Francescou Schiavoneovou.

l Gymnastka Zuzana Sekerová sa od 9.00 h predstaví v kvalifikácii viacboja.

l Džudista Jozef Krnáč narazí v 1. kole kategórie do 66 kg na neznámeho Abdoua Alassaneho z afrického Nigeru.

l Plavca Ľuboša Križka čaká od 10.15 h rozplavba v jeho jedinej olympijskej disciplíne - na 100 m znak.

l Žilinský jachtár Martin Lapoš absolvuje od 12.00 h na brehu Jónskeho mora v zálive Agios Cosmas prvú jazdu vo windsurfingovej triede Mistral. (rh)

Súvisiace články