Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Naši brankári: Dáni a Švédi sa nedohodli

Rastislav Hríbik|24. jún 2004 o 00:00

Futbalová Európa má o čom rozprávať. Utorňajšie stretnutie šampionátu v Porte Švédsko - Dánsko sa skončilo remízou 2:2. Už pred zápasom bolo jasné, že práve takýto výsledok s istotou posunie do štvrťfinále oba severské tímy.

"Osemdesiatdeväť minút som mal dojem, že ide o férový zápas, ale situácia pri vyrovnávajúcom góle Švédov mi privodila rozpaky," povedal v rozhovore pre TA3 tréner futbalistov Slovana Bratislava Vladimír Goffa. Už-už to vyzeralo, že Švédi vypadnú, keď minútu pred koncom dánsky brankár Sörensen len jemne vyrazil Wilhemssonov center a Jonsson, hoci tiesnený obrancom, pohotovo vrátil loptu do siete.

Švédi i Dáni oslavovali, Taliani, ktorí v nadstavenom čase dali v Guimaraesi Bulharom víťazný gól na 2:1, sa tešili vari len 30 sekúnd. Po správe z Porta plakali ako malé deti. V skupine C skončili vinou horšieho skóre zo vzájomných zápasov so Švédskom a Dánskom až tretí a s hanbou museli domov.

Naši oslovení brankári si nemyslia, že dánsky gólman pomohol Švédom k postupu. "Na vrcholnej úrovni sa niečo také nedeje," tvrdí bývalý brankár Interu Miroslav Hýll. "Lopta išla od neho, nemal šancu ju chytiť. Navyše do švédskeho centra išli sklzom dvaja Dáni. Ak by im to chceli pustiť, určite by sa do toho tak nehrnuli."

Hýllovi bolo ľúto len Talianov, má ich futbal rád. "Môžu si však za to sami. Mali zdolať Švédov a mali by pokoj."

"My brankári sa na to pozeráme inak než ostatní," povedal Branislav Rzeszoto zo Slovana. "Veľmi pochybujem, že to Sörensen Jonssonovi úmyselne prihral. Vyrazil loptu pred seba rovnako, ako vyrážal lopty v prvom polčase. Vtedy to tam Švédom nespadlo, lebo mu vypomohli obrancovia. Teraz už súperovi v dorážke nezabránili."

Zápas bol podľa Rzeszota férový. "Pri takom dobrom futbale iná alternatíva ani neprichádza do úvahy." Hovorí, že špekulovať je zbytočné.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša