Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Nashville predĺžil kontrakt s trénerom Trotzom i celým realizačným tímom

TASR|20. apr 2004 o 14:15

Nashville 20. apríla (TASR) - Viceprezident a generálny manažér hokejového klubu NHL Nashville Predators David Poile v utorok oznámil, že hlavný tréner ...

Nashville 20. apríla (TASR) - Viceprezident a generálny manažér hokejového klubu NHL Nashville Predators David Poile v utorok oznámil, že hlavný tréner Barry Trotz a kompletný realizačný tím predĺžili kontrakty s tímom z "mesta country". V súlade s klubovou politikou podmienky nových zmlúv nezverejnili.

V Nashville, ktorý sa v aktuálnej sezóne NHL dostal vôbec po prvý raz do play off, kde ho vyradil Detroit Red Wings 2:4 na zápasy, tak budú i v nasledujúej sezóne pracovať ako asistenti Brent Peterson a Peter Horachek, tréner brankárov Mitch Korn a videotréner Robert Bouchard. "Barry a jeho realizačný tím posunuli mužstvo na vyššiu úroveň. Naši chlapci vždy tvrdo pracovali, vždy boli pripravení, vždy sa dokázali zlepšovať. To sú známky dobrého trénerského rukopisu," skonštatoval Poile.

Trotz je prvým a doposiaľ jediným trénerom Preds v doterajšej histórii, tím viedol v 492 zápasoch základnej časti. Rodák z Winnipegu priviedol tím slovenského útočníka Vladimíra Országha k 38 víťazstvám (21 doma), k 91 bodom a 216 streleným gólom v sezóne 2003/2004. Kandidát na trofej Jacka Adamsa drží ligový rekord v najväčšom počte odtrénovaných duelov jedným trénerom od prvého rozšírenia NHL v roku 1967.

Súvisiace články