Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Naše tenistky na kurte voňali

Sportnet|18. apr 2006 o 00:00

Najsledovanejšou tenistkou turnaja euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive je 16. hráčka svetového rebríčka DANIELA HANTUCHOVÁ. Vo včerajšom zápase Slovensko - Luxembursko splnila úlohu favoritky, zdolala Kremerovú 6:3, 6:3 a potom prispela aj ...

So šibačkovým korbáčikom v taške prišiel včera na kurty v Plovdive kapitán slovenskej fedcupovej reprezentácie Mojmír Mihal.

FOTO - ONDREJ GAJDOŠ

Najsledovanejšou tenistkou turnaja euro-africkej zóny Pohára federácie v Plovdive je 16. hráčka svetového rebríčka DANIELA HANTUCHOVÁ. Vo včerajšom zápase Slovensko - Luxembursko splnila úlohu favoritky, zdolala Kremerovú 6:3, 6:3 a potom prispela aj k víťazstvu našej dvojice vo štvorhre.

Súboj jednotiek oboch tímov vyznel dosť jednoznačne, ale súperka do polovice oboch setov "hrýzla".

"Kremerová je nepríjemná hráčka, už v minulosti som s ňou zohrala jeden veľmi vyrovnaný zápas. Nastúpila som na prvé stretnutie v sezóne na antuke a s hrou môžem byť spokojná. Dôležité momenty som zvládla lepšie než súperka, hrala som sebavedome, s istotou v úderoch. Minulý týždeň som mala vydarenú prípravu v Barcelone."

Antukový kurt TC Lokomotiv sa zdal byť dosť mäkký a po zápase zostal rozrytý. Ako ste si naň zvykli?

"Podmienky boli pre obidve hráčky rovnaké, ale je pravda, že loptička sa ťažko kontrolovala najmä pri returnoch - zavše mala nepredvídateľný odskok."

Ako chutil tenis na Veľkonočný pondelok?

"V pohode. Ráno nás kapitán Mihal v hoteli decentne pokropil voňavkou, mali sme zábavu. Na kurte sme voňali."

Zdá sa, že druhý zápas s Holandskom rozhodne o víťazovi skupiny i postupujúcom tíme do semifinále. Ako by ste charakterizovali svoju súperku v dvojhre Michaelu Krajicekovú?

"Holandsko bude ťažším súperom než Luxembursko. S Michaelou mám aktívnu zápasovú bilanciu 2:0, ale treba sa mať na pozore, lebo je to mladá, napredujúca hráčka s veľmi dobrým servisom a agresívnym štýlom hry." (on)

Tenistky s najlepším rebríčkovým postavením na turnaji zóny Pohára federácie v Plovdive

16. Daniela Hantuchová (SR)

17. Ana Ivanovičová (Srbsko a Č. Hora)

33. Sofia Arvidssonová (Švéd.)

35. Šarah Peerová (Izr.)

39. Anna Smašnovová (Izr.)

Súvisiace články