Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Naše tenistky môžu Thajčankám vrátiť požičané

Sportnet|26. apr 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Žreb baráže o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie si pohral s tenistkami Slovenska a Thajska. Pred rokom prehrali naše reprezentantky v oslabenej zostave v Thajsku 1:4 a vypadli do euro-africkej zóny a teraz môžu súperkám požičané

Magdaléna Rybáriková bola vlani členkou tímu, ktorý podľahol v Thajsku v barážovom zápase Pohára federácie 1:4 a vypadol do regionálnej zóny. Po roku môže Slovensko v Bratislave súperkám prehru vrátiť. FOTO SME - ONDREJ GAJDOŠ

vrátiť: v júlovej baráži budú mať v Bratislave výhodu domáceho prostredia. Kapitán Mojmír Mihal ráta s najsilnejšou zostavou, teda aj s jednotkou Danielou Hantuchovou (16. vo WTA Tour). V ďalších barážových dvojiciach sa stretnú: Kanada - Argentína, Izrael - Indonézia, Švajčiarsko - Austrália.

Slovenský tím postúpil do baráže z turnaja euro-africkej zóny v Plovdive, kde postupne zdolal Luxembursko 3:0, Holandsko 2:1, Fínsko 3:0 a V. Britániu 2:1. Thajsko prehralo v 1. kole II. svetovej skupiny v Česku 1:4. Rebríčkovo najvyššie postavenou hráčkou ázijského tímu je Tamarine Tanasugarnová (149.), ale minulý víkend proti Česku nenastúpila. Thajsko hralo v zostave: Suchanun Viratprasertová (193.), Napaporn Tongsaleeová (271.), Montinee Tangphongová (287.), Nudnida Luangnamová (433.).

"Želal som si, aby sme hrali doma a potom je už jedno, akého súpera dostaneme. Máme veľmi silný tím, môžeme zdolať kohokoľvek - aj Thajsko," zareagoval na žreb Mojmír Mihal. Súperky nepozná, na lavičku nastúpil až v tomto roku, ale odteraz bude sledovať ich výsledky na turnajoch a chcel by ich vidieť hrať. "O tom, aký povrch dvorca zvolíme, budem hovoriť s najlepšou hráčkou Hantuchovou, ale v termíne po trávnatom Wimbledone a pred sériou betónových turnajov v Amerike to vyzerá na tvrdý povrch v Národnom tenisovom centre," doplnil kapitán.

Mihal nevylúčil, že zostava nášho tímu by mohla byť ešte silnejšia ako v Bulharsku, chce osloviť aj Martinu Suchú (83.), ktorá na turnaji zóny chýbala.

Slovensko s Hantuchovou hralo pred domácim publikom naposledy v júli 2002 ešte v hale Incheby s Francúzskom (4:1), sezónu potom zavŕšilo ziskom trofeje vo finálovom turnaji na Kanárskych ostrovoch. Náš tím v Pohári federácie by mal v NTC premiéru, doteraz sa tu hrali len zápasy Davis Cupu. "Želala by som si v NTC takú atmosféru, akú vytvorili fanúšikovia našim reprezentantom," povedala po postupe v Plovdive mladá slovenská hráčka Magdaléna Rybáriková (286.). Teraz sa jej môže želanie splniť. (on)

Súvisiace články