Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Naše tenistky chystajú odplatu

Sportnet|12. júl 2006 o 00:00

Kapitán tímu Thajska v Pohári federácie Vittaya Samrej: "Pokúsime sa o prekvapenie."BRATISLAVA - Tenistky Slovenska prehrali vlani v baráži o záchranu v II. svetovej skupine Pohára federácie v Bangkoku s Thajskom 1:4 a vypadli do euro-africkej zóny.

Daniela Hantuchová s kapitánom tímu v Pohári federácie Mojmírom Mihalom. FOTO SME - PAVOL MAJER

Kapitán tímu Thajska v Pohári federácie Vittaya Samrej: "Pokúsime sa o prekvapenie."BRATISLAVA - Tenistky Slovenska prehrali vlani v baráži o záchranu v II. svetovej skupine Pohára federácie v Bangkoku s Thajskom 1:4 a vypadli do euro-africkej zóny. Po roku môžu naše reprezentantky súperkám dlh splatiť, žreb postavil v baráži proti sebe znova tieto tímy. Zápas sa hrá v bratislavskej Sibamac aréne na kurte s tvrdým povrchom Premier počas nadchádzajúceho víkendu.

Slovensko je v zápase veľkým favoritom. Nastúpi so svojou najlepšou hráčkou Danielou Hantuchovou (17. vo svetovom rebríčku), kým Thajčankám chýba ich jednotka Tamarine Tanasugarnová (123.).

"Od pondelka sa pripravujeme v kompletnom zložení a celý tím je pozitívne naladený," povedal kapitán Slovenska Mojmír Mihal. Pred sezónou si dal za cieľ vrátiť naše družstvo do svetovej skupiny a teraz je blízko cieľa. Štvorica Hantuchová, Rybáriková, Cibulková, Husárová zdolala v aprílovom turnaji euro-africkej zóny v bulharskom Plovdive postupne Luxembursko 3:0, Holandsko 2:1, Fínsko 3:0, V. Britániu 2:1 a vybojovala si postup do baráže. Thajsko sa do nej skĺzlo po prehre s Českom 1:4 v II. svetovej skupine.

Kapitán verí osvedčenej zostave, popri Hantuchovej sa na poste dvojky tímu predstaví 17-ročná Magdaléna Rybáriková. Minulý týždeň si postupom do finále dvojhry na juniorskom Wimbledone pripravila životný úspech. Pripravená je aj ďalšia talentovaná tenistka Dominika Cibulková a do štvorhry skúsená Janette Husárová.

Výprava Thajska pricestovala do Bratislavy včera ráno a popoludní si už vyskúšala do bordova sfarbený dvorec Sibamac arény. "Pred rokom sme doma zvíťazili 4:1, ale teraz je situácia úplne odlišná," vravel kapitán Vittaya Samrej. "Slovensko hrá s Hantuchovou a my nastúpime bez Tanasugarnovej, ktorá si vo Wimbledone zranila nohu. Asi by to bola trúfalosť, keby som rovno povedal, že sme prišli vyhrať. No určite sa nevzdáme a pokúsime sa o prekvapenie."

Vlani v Bangkoku hralo Slovensko v trojici Kurhajcová, Cibulková, Rybáriková, keď Nagyová pre zranenie nemohla nastúpiť. Jediný bod vybojovala Kurhajcová po víťazstve nad Tanasugarnovou 2:6, 6:4, 6:0. Thajská dvojka Viratprasertová vtedy vyhrala obidve svoje dvojhry.

Úvodné dva single sa začnú v sobotu o 15.45 h, zvyšné dve dvojhry a záverečná štvorhra je na druhý deň na programe od 14.00 h. Vstupenky do trojtisícového hľadiska stoja 100 korún.

Zloženie tímov v Pohári federácie

Slovensko              Thajsko

Daniela Hantuchová (17.) Suchanan Viratprasertová (214.)
Magdaléna Rybáriková (221.) Montinee Tangphongová (303.)
Dominika Cibulková (269.) Nudnida Luangnamová (403.)
Janette Husárová (-) Thassa Vittayavirojová (612.)

Kapitáni: Mojmír Mihal  Vittaya Samrej

(V zátvorke je postavenie hráčky vo svetovom rebríčku v dvojhre)

Súvisiace články