Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

"Naše rozhodnutia sú vždy objektívne

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 22:00

Mgr. Michal Polák, predseda DK ObFZ MichalovceStanovisko Disciplinárnej komisie Oblastného futbalového zväzu (DK ObFZ) Michalovce k clánku pod

Mgr. Michal Polák, predseda DK ObFZ Michalovce

Stanovisko Disciplinárnej komisie Oblastného futbalového zväzu (DK ObFZ) Michalovce k clánku pod názvom Šalamúnske rozhodnutie ObFZ Michalovce uverejnenom v Zemplínskom denníku 3.9. 2002. Autor clánku Marián Kicka z Pavloviec nad Uhom, ako sa neskôr ukázalo aj funkcionár OŠK Pavlovce nad Uhom, píše o šalamúnskom rozhodnutí DK ObFZ v Michalovciach. Disciplinárna komisia ako jedna z odborných komisií ObFZ musí riešit mnoho problémov, ktoré prináša futbal. Bolo tak aj po inkriminovanom stretnutí medzi OŠK Pavlovce nad Uhom a TJ Krásnovce, kde po ukoncení zápasu došlo k viacerým neprístojnostiam, co je, žial, sprievodným znakom mnohých futbalových zápolení.

Autor spomínaného clánku videl priebeh udalostí iba zo svojho uhla pohladu, DK však pri rozhodovaní o miere previnenia toho alebo onoho klubu musí vec prešetrit z oboch strán a v duchu platných noriem vyniest verdikt. Inak to nebolo ani v tomto prípade. Ak by si bol Marián Kicka dal tolko námahy a prišiel sa informovat priamo na DK ObFZ, bol by získal množstvo informácií. Tie by mu dozaista pomohli vidiet situáciu, ktorú popisuje, trochu inými ocami.

Disciplinárna komisia sa skladá z deviatich clenov. Zhodou okolností boli pri posudzovaní tohto prípadu prítomní všetci jej clenovia, vrátane zástupcov oboch klubov, rozhodcu a delegáta zápasu. Po vynesení konecného rozhodnutia všetci zainteresovaní jeho znenie i postihy akceptovali. Ak sa niektorý z nich cítil címsi ukrivdený, mohol sa odvolat na Výkonnom výbore ObFZ Michalovce, co sa však nestalo.

Situácia pri riešení takéhoto, ale aj iných prípadov, je pre disciplinárnu komisiu velmi zložitá. Pritom DK sa snaží vydávat objektívne rozhodnutia, podstata problému je však niekde inde. Ak by bolo v kluboch, a to nielen v OŠK Pavlovce nad Uhom a TJ Krásnovce, venovaného viac casu výchovnej práci hlavne v radoch funkcionárov, o to menej podobných prípadov by sme museli teraz riešit.

Vlastný názor na futbalové dianie nemožno, pochopitelne, nikomu upierat. Disciplinárna komisia však musí postupovat v súlade s platnými futbalovými normami, nezaujate a objektívne vo vztahu ku všetkým klubom, co doteraz aj robí. To, že niektorým sa jej rozhodnutia nepácia, pripúštame, ale rázne pripomíname, že sa vždy nesú v duchu futbalových noriem.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.