Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Naše akvabely idú do Atén

Sportnet|19. apr 2004 o 00:00

ATÉNY - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou sa prebojovali na OH 2004 v Aténach, keď na olympijskej kvalifikácii v gréckej metropole obsadili v súťaži dvojíc v konkurencii 38 párov 20. miesto ...


Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Katarína Havlíková (vľavo) a Veronika Feriancová (vpravo) z klubu Iuventa Bratislava si vybojovali účasť na OH v Aténach. FOTO - ARCHÍV TASRATÉNY - Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Veronika Feriancová s Katarínou Havlíkovou sa prebojovali na OH 2004 v Aténach, keď na olympijskej kvalifikácii v gréckej metropole obsadili v súťaži dvojíc v konkurencii 38 párov 20. miesto s výslednou známkou 83,667 b. Zverenky trénerky Nory Bobokovej sa vďaka výbornému výkonu v piatkovom voľnom programe posunuli z 21. priečky po technickom programe pred Bielorusky a priamo si zabezpečili olympijskú miestenku, takže nemuseli absolvovať 2. kolo kvalifikácie.

"Sme všetci veľmi šťastní, je to fantastické. Dievčatá zacvičili perfektne, voľným programom na hudbu zo soundtracku Dinosaur zapôsobili na rozhodcov aj na divákov a podarilo sa im dostať na vytúženú 20. priečku pred Bielorusky znamenajúcu priamy postup na olympiádu. Je to veľký úspech slovenského synchronizovaného plávania," povedala trénerka Boboková.

Feriancová s Havlíkovou nadviazali na sestry Luciu a Líviu Allárové, ktoré sa prebojovali na OH 2000 v Sydney (24. priečka). "Trénerka nám hovorila, že sme podali životný výkon," povedala Feriancová. Správa o postupe akvabel na olympiádu potešila aj slovenskú plaveckú jednotku a dvojnásobnú striebornú medailistku zo Sydney Martinu Moravcovú, ktorá sa v Dallase pripravuje na májové ME v Madride. "Dievčatám blahoželám, budú mať možnosť okúsiť atmosféru olympiády. Som rada, že naše plávanie bude mať viacnásobné zastúpenie, je to super," povedala Moravcová. (tasr)

Výsledky olympijskej kvalifikácie v súťaži dvojíc: 1. Davydovová, Jermakovová (Rus.) 98,667, 2. Tačibanová, Takedová (Jap.) 97,667, 3. Mangualová, Tiradosová (Šp.) 96,251...20. Veronika FERIANCOVÁ, Katarína HAVLÍKOVÁ (SR) 83,667.

Súvisiace články