Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Naša jednotka víťazí na parížskej sedmičke

Sportnet|Publikované 1. jún 2006 o 22:00

"Nehrala som tak dobre ako v prvom kole proti Španielke Dominguezovej-Linovej. Najmä v prvom sete som spravila veľa chýb, trápila som sa a nevedela som nájsť správny rytmus," sebakriticky vravela po včerajšom zápase 2. kola so Švajčiarkou Gagliardiovou ..

"Nehrala som tak dobre ako v prvom kole proti Španielke Dominguezovej-Linovej. Najmä v prvom sete som spravila veľa chýb, trápila som sa a nevedela som nájsť správny rytmus," sebakriticky vravela po včerajšom zápase 2. kola so Švajčiarkou Gagliardiovou naša ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová (na snímke SITA) . "V druhom sete som však už našla svoju hru, koncentrovala som sa a výsledok sa dostavil. Švajčiarka menila tempo, hrala veľmi nepríjemne, a tak som rada, že som nakoniec zvládla aj koncovku tretieho setu." Hantuchová postúpila po výsledku 3:6, 6:2, 6:3.

Nasadená Slovenka bola v zápase papierovou favoritkou, vo svetovom rebríčku ju od Gagliardiovej delí osemdesiat miest. Aj doteraz jediný vzájomný zápas v Hilton Head pred štyrmi rokmi vyhrala naša tenistka. Rodáčka zo Ženevy však pripravila na kurte prekvapujúce údery. Spomaľovala hru rezanými údermi a vzápätí zrýchlila výmenu priamym úderom. Hantuchovú tým spočiatku zaskočila, no potom už Daniela spustila svoju rýchlu hru z jedného rohu do druhého a rozbehala súperku. Slovenská tenistka dobre returnovala, deväť ráz prelomila podanie Gagliardiovej.

V treťom sete za stavu 3:2 opustila naša hráčka dvorec, asi päť minút sa nehralo. "Po zápase som sa za túto prestávku empajrovej rozhodkyni ospravedlnila," vysvetľovala Hantuchová. "Musela som si odskočiť na toaletu. Niekedy hráčky time out zneužívajú, aby vyviedli súperku z tempa. Nebol to však môj prípad, veď v tom čase som viedla."

Daniela sa potešila, keď v programe našla svoj zápas zaradený na kurte číslo 7, hneď v susedstve s centrálnym dvorcom Philippa Chatriera. Dvojtisícové hľadisko bolo celkom plné. "Sedmičku mám rada, darí sa mi na nej. Tu som vyhrala aj zápas prvého kola a dobré spomienky mám na ňu aj z vlaňajška," povedala.

Hantuchová sa po roku v Paríži opäť dostala do tretieho kola, jej najlepším výsledkom je 4. kolo z roku 2002. Včera večer sa v súboji Dechyová (Fr.) - Castanová (Kol.) rozhodovalo o jej ďalšej súperke. "Vyzerá to na Francúzku, s ktorou nemám najlepšiu zápasovú bilanciu a svojou hrou mi nesedí. Zo sedmičky nás zrejme dajú na kurt s väčším hľadiskom. Bude závisieť od môjho výkonu, ak zahrám dobre, môžem vyrovnať maximum spred štyroch rokov."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.