Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Naša jednotka spala pokojne

Sportnet|Publikované 25. jan 2006 o 23:00

"Som pokojná. Verím, že sa dostanem do nominácie na zimnú olympiádu," vravela po včerajšom tréningu v Banskej Bystrici naša najlepšia bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Kritérium na účasť v Turíne splnila vlani 17. miestom v šprinte na majstrovstvách

Alena Procházková má zlato z majstrovstiev Slovenska, ale medaila z veľkého medzinárodného podujatia je pre ňu zatiaľ privysoko. Na olympiáde by brala miesto v prvej tridsiatke. FOTO - AUTOR

sveta v Oberstdorfe a počas minulého víkendu ho potvrdila v tomto nemeckom lyžiarskom stredisku aj ziskom prvých bodov do Svetového pohára za 27. miesto v šprinte. Jedno oko sa jej pritom smialo a druhé plakalo, lebo v pretekoch chcela dosiahnuť viac: na štarte však spadla a kým sa pozviechala, súperky jej ušli. Deväťsto metrov bola príliš krátka trať, aby ich dostihla.

Náš lyžiarsky zväz navrhol na ZOH 2006 veľkoryso až deväť bežcov, sedem mužov a dve ženy, no pri dnešnom schvaľovaní mien na výkonnom výbore Slovenského olympijského výboru sa všetci do nominácie zrejme nedostanú. Dvadsaťjedenročná Banskobystričanka však má spolu v Martinom Bajčičákom, Ivanom Bátorym a Michalom Malákom dobré vyhliadky. Prevzala by štafetu po Jaroslave Bukvajovej, ktorá štartovala pred štyrmi rokmi v Salt Lake City.

"Minulú olympiádu som sledovala doma v televízii - obdivovala som Češku Kateřinu Neumannovú - a ani by mi nenapadlo, že o štyri roky budem kandidátkou pre Turín. V príprave som s trénerom Ján Valuškom robila, čo sa dalo. Cítim sa v dobrej forme," povedala študentka II. ročníka Fakulty humanitných vied na UMB v Banskej Bystrici.

V závere tohto týždňa si chce Procházková otestovať formu na svetovom šampionáte pretekárov do 23 rokov v slovinskom Kranji, ale ako to v našom lyžovaní pri chýbajúcich peniazoch chodí, jej účasť je neistá. Tréner Valuška zháňa auto, ktorým by sa do Slovinska odviezli.

"Olympijské trate v Pragelate nepoznám, ale z počutia viem, že sú ťažké, členité. Mám radšej klasický štýl, a tak okrem šprintu by som si vybrala preteky na 10 km a zrejme aj skiatlon. Umiestenie v prvej tridsiatke by som považovala za úspech a povzbudenie do ďalšej kariéry. Olympiáda je pre každého športovca sen," doplnila naša ženská jednotka v bežeckom lyžovaní.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.