Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Naša dvojka sa nebojí

Dominika Cibulková sa teší na úlohy prvej hráčky. V pozadí vpravo je Magdaléna Rybáriková a ďalšie tenistky slovenského tímu Kristína Kučová, Janette Husárová. (Autor: ČTK)
Sportnet|Publikované 1. feb 2008 o 00:00

V tréningu sa pripravovala na post slovenskej dvojky.

„Ak nastúpim, vynasnažím sa využiť veľkú príležitosť a pomôcť tímu. Súperiek sa nebojím,“ dušovala sa pred zápasom s Českom 19-ročná slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková. Od stredy sa v Brne pripravovala, akoby mala hrať v pozícii singlovej dvojky. So „zázračným“ uzdravením Hantuchovej sa už nerátalo.

Rybáriková ešte ako juniorka vytvorila s Hantuchovou výbornú dvojicu v euro-africkej zóne Pohára federácie 2006 v Plovdive, kapitán Mihal ju vtedy vytiahol ako svoj tromf. Hoci prišla na turnaj v Bulharsku s renkingom 287. vo WTA Tour, v zápasoch s Holandskom a V. Britániou zdolala vo dvoch setoch Tamaelovú, resp. Baltachovú, ktoré boli v rebríčku ďaleko pred ňou

„Magda má potenciál na hráčku top 10,“ vyhlásil vtedy Mojmír Mihal. Netušil, že talentovanú hráčku tak silno pribrzdia zdravotné problémy. Najprv to bola únavová zlomenina priehlavkovej kostičky ľavej nohy, potom sa pridali ďalšie boľačky. Z tretej stovky svetového rebríčka sa už vyššie nepohla.

Novú sezónu začala hráčka Národného tenisového centra sériou menších turnajov ITF v Amerike, sebavedomie si zdvihla šiestimi víťazstvami. Po semifinálovej účasti na päťdesiattisícke vo Waikoloe na Havajských ostrovoch sa dostala na 207. miesto renkingu WTA, čo je jej doterajšie maximum.

„Cítim sa dobre rozohratá, ale netrúfam si hodnotiť silu českých tenistiek. Ja hrám na turnajoch inej kategórie. Aké-také porovnanie znesie možno len moja štvrťfinálová súperka na turnaji vo Waikoloe, Kanaďanka Duboisová, ktorá bola na 105. mieste WTA. Zdolala som ju v troch setoch,“ vravela rodáčka z Piešťan.

Rybáriková ako neznáma hráčka odštartovala svoju kariéru v Pohári federácie v baráži o záchranu v II. svetovej skupine v Thajsku v roku 2005, favorizovanej Tanasugarnovej podľahla hladko vo dvoch setoch. Potom už prišiel Plovdiv a víťaz­stvá v zóne. Zo siedmich zápasov v dvojhre má aktívnu bilanciu 5:2.

„Viem, že keď budem na lavičke a Magda sa sústredí na zápas, môže potrápiť aj veľké favoritky,“ veril svojej hráčke kapitán Mihal. Už raz mu ako tromf vyšla, potreboval by repete.


Súvisiace články