Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Naša dvadsaťjednotka prehrala rozdielom triedy

Sportnet|13. okt 2003 o 00:00

[b]VILA NOVA DE GAIA [/b]– Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v poslednom zápase kvalifikácie ME 2004 na pôde Portugalska s domácimi rovesníkmi 1:4. Domáci futbalisti už do polčasu viedli 3:1, po prestávke víťazstvo prikrášlil Helder P

VILA NOVA DE GAIA – Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v poslednom zápase kvalifikácie ME 2004 na pôde Portugalska s domácimi rovesníkmi 1:4. Domáci futbalisti už do polčasu viedli 3:1, po prestávke víťazstvo prikrášlil Helder Postiga, ktorý strelil oba góly Slovensku aj pri víťazstve svojho mužstva na jar v Bratislave (2:0). V drese Slovenska sa dokázal gólovo presadiť iba v 15. min stretnutia legionár z Viktorie Plzeň Róbert Jež.

Zverenci trénera Mikuláša Komanického obsadili v konečnej tabuľke 7. kvalifikačnej skupiny 4. priečku, keď dokázali dvakrát zdolať Macedónsko. Mladí Portugalci si vďaka víťazstvu zabezpečili jedno zo šiestich miest pre postupujúcich do novembrovej baráže z druhých miest v základných skupinách.

Portugalsko „21“ – Slovensko „21“ 4:1 (3:1). Góly: 9. Quaresma, 25. Lourenco, 39. a 85. Postiga – 15. Jež, žlté karty Kiška, J. Ďurica, rozhodovali Bergmann (Island). PORTUGALSKO: Moreira – Mário Sérgio, Hugo Luz, Joao Paulo, Ricardo Costa – Bosingwa, Quaresma, Raúl Meireles – Postiga, Danny, Lourenzo. SLOVENSKO: Poštrk – Hricko, Doležaj, Demeter (46. M. Pančík ml.), J. Ďurica – Jež, Držík, M. Ďurica, Ančic – Šesták (46. Gottwald), Kiška (86. Paulík).

Mikuláš Komanický, tréner Slovenska: „Súper nás predčil vo všetkých herných činnostiach. Portugalci hrali technickejšie a najmä rýchlo, vďaka čomu si vytvárali tlak a my sme robili chyby v obrane. V druhom polčase sme ešte mali šancu znížiť na 3:2, no celkovo treba priznať, že v tomto súboji vyhral zaslúžene ten lepší.“

Turecko – Anglicko 1:0 (1:0), 2. Fatih Sonkaya, červená karta 85. G. Johnson (Angl.), rozhodoval F. Meyer (Nem.), 9000 divákov. TURECKO: Biler – Ibrahim Toraman, Serkan Balci, Servet Cetin, Mercimek – Fatih Sonkaya, Kemal Aslan, Selcuk Sahin, Halil Altintop – Ugur Inceman, Okan Koc. ANGLICKO: Grant – G. Johnson, Taylor, Sidwell (62. Reo-Coker), Davies – Jagielka, Wright-Phillips, Jenas, Ameobi, Defoe – Prutton (79. Bent) (sita)

KVALIFIKÁCIA ME 2004 DO 21 ROKOV1. skupina:

Cyprus – Slovinsko 4:0 (2:0). Francúzsko – Izrael 2:0 (1:0).

1. Francúzsko 8 7 1 0 14:0 22

2. Cyprus 8 5 0 3 12:5 15

3. Izrael 8 3 1 4 6:11 10

4. Slovinsko 8 2 3 3 4:7 9

5. Malta 8 0 1 7 0:13 1

2. skupina:

Bosna a Hercegovina – Dánsko 0:3 (0:3). Nórsko – Luxembursko 5:0 (1:0).

1. Nórsko 8 6 1 1 19:4 19

2. Dánsko 8 6 1 1 24:3 19

3. Bosna a Herc. 8 4 1 3 6:10 13

4. Rumunsko 8 2 1 5 6:7 7

5. Luxembursko 8 0 0 8 0:31 0

3. skupina:

Holandsko – Moldavsko 0:0. Rakúsko – Česko 0:2 (0:1).

1. Česko 8 6 0 2 17:4 18

2. Bielorusko 8 6 0 2 11:6 18

3. Rakúsko 8 3 2 3 5:8 11

4. Holandsko 8 1 4 3 6:10 7

5. Moldavsko 8 0 2 6 3:14 2

4. skupina:

Švédsko – Lotyšsko 3:2 (2:0). Maďarsko – Poľsko 1:2 (0:0).

1. Poľsko 8 6 2 0 24:6 20

2. Švédsko 8 4 2 2 17:13 14

3. Maďarsko 8 4 0 4 17:13 12

4. Lotyšsko 8 3 0 5 11:16 9

5. San Maríno 8 1 0 7 8:29 3

5. skupina:

Škótsko – Litva 3:2 (0:1). Nemecko – Island 1:0 (0:0).

1. Škótsko 6 4 1 1 10:6 13

2. Nemecko 6 4 1 1 11:5 13

3. Litva 6 3 0 3 10:10 9

4. Island 6 0 0 6 2:12 0

6. skupina:

Arménsko – Španielsko 0:2 (0:0). Grécko – Severné Írsko 0:1 (0:1).

1. Španielsko 8 6 1 1 16:2 19

2. Grécko 8 3 3 2 10:7 12

3. Ukrajina 8 2 5 1 8:5 11

4. Sev. Írsko 8 2 1 5 8:16 7

5. Arménsko 8 1 2 5 5:17 5

8. skupina:

Chorvátsko – Bulharsko 0:1 (0:0). Belgicko – Estónsko 4:2 (2:1).

1. Chorvátsko 6 3 2 1 9:4 11

2. Belgicko 6 3 1 2 10:8 10

3. Bulharsko 6 3 1 2 7:8 10

4. Estónsko 6 0 2 4 4:10 2

9. skupina:

Wales – Srbsko a Čierna Hora 0:1 (0:1). Taliansko – Azerbajdžan 6:0 (3:0).

1. Taliansko 8 7 0 1 26:5 21

2. Srbsko a ČH 8 6 1 1 16:8 19

3. Fínsko 8 3 2 3 11:9 11

4. Wales 8 2 1 5 7:16 7

5. Azerbajdžan 8 0 0 8 0:22 0

10. skupina:

Rusko – Gruzínsko 3:2 (1:0). Švajčiarsko – Írsko 0:2 (0:0).

1. Švajčiarsko 8 6 1 1 12:6 19

2. Rusko 8 5 0 3 14:8 15

3. Albánsko 8 3 1 4 10:10 10

4. Írsko 8 2 2 4 8:11 8

5. Gruzínsko 8 1 2 5 7:16 5

(Do play off postúpili priamo víťazi skupín. Do baráže ide šesť najlepších mužstiev z 2. miest tabuliek – Srbsko a Čierna Hora, Bielorusko, Dánsko, Nemecko, Portugalsko a Švédsko. Švédi síce získali o bod menej (14) ako ich konkurenti z iných skupín Rusko a Cyprus (po 15), podľa postupových pravidiel UEFA však získali viac bodov so súpermi, ktorí obsadili v ich skupine 1., 3. a 4. miesto. Dnes vyžrebujú vo Frankfurte osem dvojíc (15. a 19. 11.), z ktorých sa lepšie tímy kvalifikujú na záverečný turnaj ME 2004.)