Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

NÁŠ ROZHOVOR - Kozák: Až taký rozdiel medzi nami a Interom nie je

Sportnet|Publikované 24. nov 2005 o 23:00

Košice Po výborných výsledkoch sa futbalisti Artmedie Bratislava dočkali výprasku. Inter Miláno, istý víťaz a postupujúci z H skupiny v Lige

majstrov nemal so slovenským šampiónom zľutovania. Na San Sire, štadióne, ktorý zíval prázdnotou, lebo taliansky klub má ešte stále trest, doma musel hrať bez podpory fanúšikov sa takmer nemal kto tešiť z víťazstva Interu 4:0. Hviezdy ako Raul (autor vedúce hogólu), či Adriano (strelil hetrik), dali Artmedii lekciu. Šesťdesiatdeväť minút strávil na ihrisku záložník Artmedie Ján Kozák. Košického odchovanca potom striedal Tchuř. Tvorcu hry bratislavského mužstva sme požiadali o rozhovor.

Dokáže takáto prehra znechutiť?

"Jasné, že znechutí. Ale treba objektívne priznať, že Inter bol lepší. Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi, ten nás vo všetkom predčil, takže nie je o čom. Mrzí nás ako to dopadlo, ale treba ísť ďalej."

Odzrkadľuje výsledok rozdiel medzi mužstvami?

"Dá sa povedať, že prvý polčas bol ešte z našej strany celkom dobrý. Ale ak chceme uspieť s tak vyspelým súperom, musíme podať nadštandardné výkony. Po prestávke mali domáci už jasnú prevahu. Aby tomu tak nebolo, to by sme museli podať všetci viac ako stopercentní výkony a to sa nestalo. No nemyslím si zase, že medzi nami je až taký rozdiel ako konečný výsledok."

Po dobrej polhodine ste spravili viac chýb ako zvyčajne. Z čoho pramenili?

"To je skrátka futbal. Raz sa darí viac, inokedy menej. Tentoraz tam bolo viac nevynútených chýb. Nemali sme byť z čoho nervózni a predsa sme ich spravili."

Atmosféra na štadióne bola hádam až ubíjajúca. Radšej ako prázdne tribúny by ste prijali desaťtisíce hlučných tiffosi?

"To viete, že áno. Pre domácich to je veľký trest, ak musia hrať bez kulisy. Predsa len oni sú viac zvyknutí na plné spievajúce tribúny, to skôr my máme skúsenosti s prázdnejšími. Ale diváci tomu chýbali, bolo to také zvláštne. Vyľudnený štadión v takom zápase zažije človek možno raz za kariéru."

Predsa len, aspoň jeden gól bolo z čoho streliť...

"Hlavne v prvom polčase. Mali sme tam aspoň tri šance, alebo náznaky. Po zmene strán nás už Miláno k ničomu nepustilo."

Sieť Interu ste mohli rozvlniť aj vy. Ako by ste teraz riešili situácia, ktorá zaváňala gólom a po ktorej ste v 32. minúte mohli vyrovnať na 1:1?

"Rozhodol by som sa rovnako, ale to chcelo lepšie trafiť. Mala to byť krížna strela, no išla do stredu a brankár to tak mohol zneškodniť. Škoda."

V poslednom stretnutí skupiny vám doma proti Portu pôjde o veľa. V hre je stále postup do osemfinále Ligy majstrov, tretie miesto v skupine by zase znamenalo účasť v pohári UEFA. Budete kalkulovať vzhľadom na to, že na pohár UEFA vám stačí aj remíza?

"Uvidíme ako to bude, do zápasu s Portom ostáva dosť času. Vieme, že portugalský klub k nám príde s cieľom vyhrať, jemu bod nestačí. Zariadime sa asi podľa toho ako to bude vyzerať na ihrisku. Porto by malo hrať útočnejšie. Ak budeme dobre brániť a ťažiť z protiútokov, máme šancu uspieť a postúpiť. Určite sa tej šance len tak nevzdáme."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.