Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

NÁŠ ROZHOVOR - Bartoš: Mohli sme mať pätnásť bodov

Sportnet|Publikované 18. sep 2007 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skKošický kapitán vie, že 9. miesto nekorešponduje s ambíciami mužstva.KOŠICE. Z východniarskeho tria v hokejovej

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Košický kapitán vie, že 9. miesto nekorešponduje s ambíciami mužstva.

KOŠICE. Z východniarskeho tria v hokejovej extralige je po 5. kola v tabuľke najnižšie tím HC Košice. Oceliari zatiaľ len čakajú na prvé body zo súperovho ľadu, pritom všetky tri pokusy boli nádejné, no neúspešné. Kapitána HC Petra Bartoša sme sa v tejto súvislosti opýtali:

Peter, nepripomína vám úvod sezóny minuloročný štart?

"Aj pred rokom sme na začiatku extraligy prehrávali, ale tie zápasy sme nemali tak rozohrané. Teraz sme si ich zbabrali až v samom závere. Boli to dobré stretnutia, v ktorých sme navyše nepremieňali šance."

Nepremenené príležitosti vás isto mrzia, no v Žiline či Skalici ste inkasovali tesne pred koncom, stačilo teda udržať si ešte niekoľko sekúnd vedenie...

"V Skalici sme vyhrávali 3:2 a aj tam sme mali možnosť pridať štvrtý gól, bol by to celkom iný záver. A to, že Žilina vyrovnala na 2:2, sa tiež nemuselo stať, aj tam sme mali dosť šancí. Zakaždým sme doplatili na chyby."

Ako na ne reagoval tréner Šterbák?

"Zjazdil nás. Mal pravdu, takému mužstvu, ako máme, sa to stať nemôže. Takto dobre rozbehnutý zápas ako ten v Skalici predsa nemôžeme prehrať po takýchto individuálnych chybách. Rozbor pri videu budeme mať vo štvrtok. Tam si to detailne rozpitváme, tak, aby sme sa z toho poučili."

Tréner vás vraj upozornil, z akých priestorov strieľa Skalica góly. Napriek tomu ste si ich neustrážili...

"Áno, vedeli sme, odkiaľ hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Je to vlastne o koncentrácii. Naozaj sa nemôže stať, že Pálffy bude pred bránkou dve minúty pred koncom sám. Je to aj o komunikácii na ľade, toto treba doladiť."

Pred začiatkom sezóny ste tvrdili, že vyžrebovanie je priaznivé, že vám neprekáža hrať štyri z úvodných šiestich kôl u súperov. Stále to platí?

"Naozaj si myslím, že na začiatku sa hrá vonku ľahšie. A my sme v Žiline, na Slovane, ale ani v Skalici nehrali zle. Aj to vyzeralo na dobré výsledky, no obrali nás o ne chyby. Teraz sme mohli mať celkom pokojne namiesto šiestich pätnásť bodov, stačilo pár minút. Body sme stratili, no život ide ďalej, musíme ich získať inde. Verím, že prídu aj zápasy, kde z troch striel dáme tri góly. Lebo teraz sa na každý gól nadrieme."

Takže sa chytíte v piatok v Nitre? Tá po zmene trénera bude chcieť doma isto vyhrať...

"Ak chceme hrať o špicu, tak musíme bodovať aj vonku."

Často sa spomína slovo "musíš"?

"Musí sa len zomrieť. My sa potrebujeme dať dokopy. Sezóna je dlhá, súťaž vyrovnaná. Nepozeráme sa na iných, len na seba, ak sa poučíme z chýb, začneme premieňať viac šancí, prídu aj víťazstvá u súperov."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.