Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

NÁŠ ROZHOVOR

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Rožňava - Počas letnej akcie pre mládež, ktorej vrcholom bol zápas medzi MUFUZOU a výberom Rožňavy avizoval Dušan Pollák odchod z mládežníckeho

futbalu v Rožňave, kde pôsobí už nepretržite dvadsať sezón.

Bolo to skutočne tak. Dôvodom bola ponuka pracovať vo futbale ako sa hovorí vyššie a tak isto únava hlavne psychická. Posledné tri roky som pracoval so štyrmi družstvami. Všetko nakoniec dopadlo inak a v závere jesene som namiesto odchodu trénerom Fabiánovi a Hajdúkovi pomáhal s družstvami mladšieho a staršieho dorast.

Dušan Pollák zotrval a stále sa zaoberá otázkou, kde hľadať príčiny poklesu záujmu mládeže o futbal. Hlavný dôvod vidí v spoločenskej situácii, ktorá futbalu, ale aj iným športom nepraje, vo výchove, disciplíne rodinnej ako i v klubovom zázemí.

Najväčšou a najdôležitejšou úlohou človeka je výchova, aspoň tak nás to kedysi učili. Jej základy boli položené v rodine a škole. Dnes to už prestáva platiť. Deti majú čoraz viac voľného času, ktorý využívajú na rôzne neresti, ktoré presahujú do používania alkoholu a drog. V minulosti museli deti doma pracovať a pomáhať rodičom, učili sa disciplíne, ktoré potom prenášali do tréningového procesu a samotnej hry. O to ľahšie bolo vtedy trénovať. Dnes to už neplatí a trénovať je drina. Mládeži tej dnešnej sa už pomaly nikto preto nechce venovať. S futbalu sa vytratili odborníci, prestal fungovať trojuholník klub - rodič - škola. Viac pre zapojenie sa mládeže do futbalu a športu by mali urobiť aj médiá. Pred dvoma týždňami som sa zúčastnil medzinárodnej konferencie športu, ktorá sa niesla v hesle Svet nezmeníme, zmeňme seba. O problémoch futbalu sa vyjadrovali veľké osobnosti z oblasti športu a kultúry. Myslím, že takéto konferencie je potrebné realizovať v každom regióne. Čím skôr, tým lepšie, povedal na záver Dušan Pollák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.