Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Náš pár neoslnil ani nepokazil

Sportnet|Publikované 11. feb 2002 o 06:07

Vlaňajší majstri Európy z Bratislavy Jelena Berežná s Antonom Sicharulidzem vedú po krátkom programe olympijskú krasokorčuliarsku súťaž športových dvojíc. Siedmi rozhodcovia ich zaradili na prvé miesto, dvaja postavili na čelo svetových šampiónov 2001 ...

Vlaňajší majstri Európy z Bratislavy Jelena Berežná s Antonom Sicharulidzem vedú po krátkom programe olympijskú krasokorčuliarsku súťaž športových dvojíc. Siedmi rozhodcovia ich zaradili na prvé miesto, dvaja postavili na čelo svetových šampiónov 2001 Kanaďanov Jamie Saleovú a Davida Pelletiera. Na treťom mieste sú bezpečne Číňania Süe Šen, Čao Kung-po.

Bratislavský súrodenecký pár Oľga a Jozef Beständigovci je na sedemnástom mieste, keď predstihol uzbeckú, taliansku a arménsku dvojicu. Oproti nepodarenému vystúpeniu na lausannskom európskom šampionáte sa 26-ročná Oľga a 23-ročný Jozef zlepšili. Opäť jazdili na hudbu Michaela Jacksona. Hneď v úvode urobila partnerka chybu, keď namiesto dvojitého axla skočila jednoduchý. Ostatné technické prvky boli v poriadku.

Beständigovci dostali za technické stvárnenie programu známky od 3,6 do 4,1 a za umelecký dojem od 4,1 po 4,5 bodu. „Krátky program nám v celku vyšiel. Verím, že si svoje umiestnenie vo voľnej jazde ešte vylepšíme. Voľnú jazdu máme totiž lepšiu. Dúfam, že nič nepokazíme,“ povedala pre agentúru TASR po vystúpení Oľga Beständigová.

„Oľga skočila namiesto dvojitého axla iba jednoduchý a pri lutzovi tradične chýbala roznožka, myslím si však, že to bol určite lepší výkon, ako na majstrovstvách Európy v Lausanne. Pondelňajšie voľné jazdy budú určite náročne, no radi by sme sa v poradí posunuli o jednu-dve priečky,“ dodal Jozef Beständig.

Sicharulidze s Berežnou, zverenci ruskej trénerky Moskvinovej, sa pokúsia udržať ruskú suverenitu od roku 1964, keď v Innsbrucku vyhrali legendárni Belousová s Protopopovom. Náskok Sicharulidzeho s Berežnou pred Kanaďanmi Jamie Saleová s Davidom Pelletierom nie je rozhodujúci. Čínská dvojica Süe Šen, Čao Chung-po tiež nemusí byť bez šancí. (pf)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.