Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Nardiellov prípad už skúma komisia Americkej skeletonovej federácie

TASR|Publikované 1. jan 2006 o 18:20

New York 1. januára (TASR) - Trojčlenná komisia Americkej skeletonovej a bobovej federácie by mala do budúceho týždňa rozhodnúť, či tréner ženského olympijského ...

New York 1. januára (TASR) - Trojčlenná komisia Americkej skeletonovej a bobovej federácie by mala do budúceho týždňa rozhodnúť, či tréner ženského olympijského skeletonového tímu, obvinený zo sexuálneho obťažovania, má zostať vo svojej funkcii až do februárových ZOH v Turíne.

"Verím, že sa to vyrieši čo najskôr," povedal člen predstavenstva federácie Dan Goodwin. Komisia by mala okrem Nardiella vypočuť aj olympijskú víťazku zo Salt Lake City Tristan Galeovú a Feliciu Canfieldovú, ktoré poskytli informácie o údajnom obťažovaní americkému denníku New York Times. Tréner mal podľa výpovedí skeletonistiek časté sexuálne narážky a neraz vkročil do šatne, keď sa dievčatá prezliekali.

Nardiello tieto obvinenia odmieta. "Je to absolútna lož. Ak ešte niekto čosi podobné vyhlási, oboznámim s tým svojho právnika," povedal tréner. Obvineniami zo strany reprezentantiek sa bude zaoberať aj národný olympijský výbor. "Sú to vážne obvinenia. Ak počas vyšetrovania zistíme, že sa tréner takýmto spôsobom správal, vyvodíme zodpovedajúce dôsledky," povedal hovorca výboru Darryl Seibel.

Súvisiace články