Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Napriek prehre s Prešovom obrat k lepšiemu

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne. (Autor: rin)
Sportnet|Publikované 11. nov 2013 o 23:00

Napriek nepriaznivému počasiu i volebnej sobote sa športová hala v Starej Ľubovni v sobotu zaplnila celkom slušne.

Napriek nepriaznivému počasiu i volebnej sobote sa športová hala v Starej Ľubovni v sobotu zaplnila celkom slušne v očakávaní zlepšeného výkonu domácich volejbalistov so súperom z Prešova, ktorý okupuje prvú priečku extraligovej tabuľky.

STARÁ ĽUBOVŇA. Prešovčania v prvých dvoch setoch potvrdili úlohu favorita a obidva vyhrali pomerne hladko.

Výkon domácich napriek prehrám v úvodných setoch nebol najhorší, na hráčoch bolo vidieť, že na súčasné postavenie v tabuľke i slabé výkony chcú čím skôr zabudnúť a presvedčiť seba i verných divákov, že volejbal hrať vedia a hlavne chcú hrať lepšie.

Tieto slová sa naplnili v treťom sete, kedy po nesmierne bojovnom výkone a hre, ktorá konečne zniesla aj najprísnejšie kritériá, dokázali držať so zdatným súperom krok a tešili sa z víťazstva v pomere 25:20.

Družstvo domácich prechádza aj prestavbou na jednotlivých postoch, keď po odchode Petra Buvaliča sa na mieste smečiara objavil aj blokár Dávid Fecko a náročné úlohy sa úspešne darí zvládať aj mladému Petrovi Malachovskému.

Oživením v treťom sete bol aj príchod zdravo drzého nahrávača Maroša Kasperkeviča, málo pokazených podaní i srdce, ktoré hráči vložili do hry.

Aj tento set potvrdil, že hráči Starej Ľubovne hrať volejbal vedia a v ďalších kolách pri nepoľavení v tréningovom úsilí i urobení si poriadku v hlavách, dokážu obhájiť pozície minimálne z minulého ročníka.

V štvrtom sete nedokázali odolať tlaku Prešovčanov pri podaní i útoku, keď Michal Rajduga získal na podaní až sedem bodov, čo spôsobilo drobný chaos pri príjme, zlej nahrávke i následnom nedôslednom útoku.

Víťazstvo Prešova bolo úplne zaslúžené, hra domácich začína naberať správne kontúry, ktoré po dôkladnom tréningu i psychologickej príprave by mohli mať ešte krajšiu podobu už najbližšiu sobotu, kedy privítajú rovnako kvalitného súpera z volejbalového východu Slovenska, družstvo Svidníka.

VKM Stará Ľubovňa – VK MIRAD PU Prešov 1:3 ( -15, -17, 20, -17)

Stará Ľubovňa: Feňo 0, Malachovský 13, Fecko 7, Pollák 9, Lacek 6, Barlík 4, libero Merdzyk (Kasperkevič 0, Kseňák 0, Gut 3, Muncner 1). Tréner Ján Senko. Prešov: S. Lampart 4, Rajduga 20, Faron 8, M. Hudák 14, Macko 10, Digaňa 16, libero T. Lampart (Lux 1, Andráš 0, Závacký 1 . Tréner Ľubo Šalata.

fs

Hlasy trénerov

Ľubomír Šalata (Prešov): „Trochu som sa obával atmosféry v Starej Ľubovni, ktorá býva veľmi búrlivá. V troch setoch sme dokázali hrať svoju hru. V treťom sete sme sa presvedčili, že poľavenie si hráči dovoliť nemôžu. Naše družstvo je výborne poskladané, napriek odchodu siedmich hráčov je práca so skvelým kolektívom - i s odchovancami Starej Ľubovne Stanom a Tomášom Lampartovcami - a bez hviezd potešením, je neustále novou výzvou i dôkazom, že poctivá práca dobré plody prináša. Verím, že aj hráči Starej Ľubovne budú podávať výkony ako v treťom sete a v tabuľke už pôjdu len vyššie.“

Ján Senko (Stará Ľubovňa): „Hráči po psychologickej príprave i vlastnom vyčistení si hláv ukázali, že volejbal hrať vedia, že bolo by veľkou škodou nevyužiť obrovský potenciál, ktorý v sebe skrývajú. Že sa to dá, dokázali v treťom sete a napriek nutnosti prestavby družstva na niektorých postoch, je veľký predpoklad, že hra i výsledky už budú len a len lepšie. Verným divákom máme čo splácať, vážime si ich podporu, verím, že už najbližší zápas so Svidníkom bude potvrdením mojich slov.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.