Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Napriek prehre o Rumunoch i arbitroch len v superlatívoch

Sportnet|Publikované 16. okt 2005 o 22:00

Buzau/Prešov Cestu za španielskym súperom v Lige majstrov zvládali v závere minulého týždňa hádzanári Tatrana Prešov kombinovane autobusom (do

Krakova späť) odtiaľ letecky cez Varšavu do Madridu a autobusom do Ciudadu Real. Na cestu do rumunského Buzau sa rozhodli ísť autobusom tam a späť.

"Pôvodne sme mali a ísť letecky do Bukurešti. Lenže počas medzipristátia z Košíc by sme v Prahe museli čakať na prípoj šesť hodín. Časovo by sme teda vrátane nevyhnutných presunov autobusmi veľa nezískali. Takže sme sa rozhodli pre cestu autobusom, ktorá nám trvala tam šestnásť hodín a rovnako späť. Bol som príjemne prekvapený kvalitnými povrchmi ciest," konštatoval M. Chmeliar, inak aj nadšenec rýchlych áut. "Buzau sa nachádza asi sto kilometrov východne od Bukurešti. Na naše prekvapenie hala, v ktorej Dinamo hráva zápasy LM bola zaplnená len zhruba z polovice. Diváci ale vytvorili aj tak búrlivú kulisu. Musím však povedať, že korektnú. Veľmi korektne rozhodovali aj rozhodcovia zo Srbska a Čiernej Hory. S takým výkonom, aký odviedli, sme sa vonku už dávno nestretli. Rovnako ústretovo v každom smere sa k nám chovali predstavitelia Dinama. Keď to porovnám so Španielmi, aký hotel a stravu nám ponúkli, ako sa nám v Ciudade Real venovali, klobúk dolu pred chudobnejšími, ale zato prívetivejšími hostiteľmi v Buzau, tak klobúk dolu pred Rumunmi"

(leš)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.