Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Napriek porážke to Svitek videl pozitívne

Sportnet|Publikované 8. mar 2009 o 23:00

Basketbalistky Maximy Broker okúsili druhýkrát v tejto extraligovej sezóne trpkosť prehry. Kým porážka od Cassovie bola poriadnym šokom, sobotňajšia

v Ružomberku až takým prekvapením nebola. Majster totiž zase cestoval v pozliepanej zostave. Na lavičke mal výlučne juniorky, dokonca aj jednu kadetku.

KOŠICE. Žlto-modré sa napriek neúnosným starostiam so zostavou držali solídne, no prehre 73:83 sa nevyhli.

Chýbali aj Salkauskeová a Poláková

Okrem dlhodobo zranených Číkošovej, Jalčovej a Jurčenkovej a taktiež Spencerovej, ktorá sa z USA vráti až tento týždeň, postihli káder ďalšie nečakané výpadky. Salkauskeová ochorela a Polákovú trápi chrbát. Maxime Broker teda z pôvodného kádra ostali len hráčky, ktoré mohli vytvoriť jednu päťku (Minčíková, Čarnoká, Hricková, Lawlessová, Kováčová). Zvyšok tvorili iba juniorky (Bálintová, Mackulínová, Oravcová) a jedna kadetka (Draganovská).

Robili maximum

"Vzhľadom k tomu hodnotím zápas pozitívne. Ja si myslím, že je až obdivuhodné, čo sme predviedli, keďže som mal len päť hráčok a zvyšok boli juniorky a kadetka," vyjadril sa napriek prehre tréner Maximy Broker Štefan Svitek. "S tým družstvom, ktoré bolo k dispozícii, môžem povedať, že dievčatá robili maximum a boli dokonca blízko k víťazstvu. Až po tom, čo sa vyfaulovala Kováčová a nebolo ju pod košom kým nahradiť, sa presadili domáce. Keby nedošlo k predčasnému odchodu tejto hráčky z palubovky, alebo keby som mal ešte jednu pivotku, mali by sme veľkú šancu uspieť. Dole šla totiž už sedemnásť minút pred koncom a súperky natiahli svoj náskok až v závere, dovtedy to bolo vyrovnané."

S herným prejavom torza družstva, ktoré sa na Liptove zišlo, bol teda Svitek spokojný. Keď sa mu totiž už nečakane skoro v 23. minúte vyfaulovala Kováčová, naozaj už nemohol mať veľké ilúzie. "Dievčatá hrali to, čo sme si povedali. Kým sme mohli hrať nátlakovo, na výsledku to bolo vidieť. Sily však ubúdali a keď som vystriedal, súper to využíval a cez tieto dievčatá skóroval."

Utvrdili sa

Z hľadiska tabuľky sa Košičankám nič hrozné nestalo, stále majú o dve výhry viac ako ich rival a do konca nadstavbovbej časti ostávajú už len tri kolá. Pre Ružomberok však tento výsledok môže byť pred play-off povzbudením, keďže doteraz s majstrom v tejto sezóne vysoko prehrával. "Ja si však myslím, že je to práve naopak. Skôr je to plus pre nás, že sme aj v takomto zložení dokázali odohrať vyrovnanú partiu, kým nám sily stačili. Utvrdili sme sa v tom, že keď už budeme kompletnejší so Spencerovou a Salkauskeovou, budeme na tom lepšie," dodal Svitek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.