Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Napravili hanbu z Nálepkova

Derby dvoch "H". Spišské derby Harichoviec a Hrabušíc lepšie zvládli domáci, ktorým pomohli dva rýchle góly z úvodu zápasu. (Autor: luko)
Sportnet|Publikované 31. máj 2009 o 22:00

Veľké rozčarovanie zavládlo v harichovskom futbale po minulotýždňovom výsledku z Nálepkova. Posledné mužstvo dokázalo v aktuálnej sezóne len raz vyhrať, práve nad Harichovcami.

HARICHOVCE.

Maximálna spokojnosť

V spišskom derby dvoch "H" mali Harichovčania jasný cieľ - odčiniť zahanbujúcu prehru z Nálepkova. Lenže súper z Hrabušíc bol veľmi zdatným protivníkom.

"Situácia po zápase s Nálepkovom bola veľmi zlá, pretože ja ako tréner som bol veľmi sklamaný z výkonu v Nálepkove, ale vyhoreli sme hlavne preto, lebo naši hráči ma sklamali v bojovnosti. To súper maximálne využil. Som rád, že mužstvo sa skonsolidovalo a podalo taký výkon, aký som od nich očakával," vrátil sa k nevydarenému stretnutiu spred týždňa tréner Harichoviec Milan Bartko a pridal pozápasovú bilanciu súboja s Hrabušicami:

"S týmto zápasom som maximálne spokojný. Chlapci ukázali, že vedia hrať futbal a pridali k tomu bojovnosť a to sa prejavilo na samotnej hre našej, keď sme súperovi nedovolili nič. Naopak, my sme mohli vyhrať aj viacciferným výsledkom, keď sme zahodili niekoľko sľubných príležitostí. Zo súpera sme mali trošku obavy. Videl som Hrabušice hrať viackrát a hrali iba toľko, koľko sme im dovolili."

Kto dá góly, vyhráva

Zatiaľ čo v domácich radoch zavládla spokojnosť, u hostí z Hrabušíc sa to nedá povedať. Stále boli v hre o špicu tabuľky a táto prehra im ubrala z ambícií.

"Ten, kto dá góly, vyhráva! Nehrá sa na šance, nehrá sa na umelecký dojem, hrá sa na góly. Ten kto dá góly, berie body. Myslím si, že tento zápas by mohol byť remízový. Remíza by bola zaslúžená, ale keď nevyužijeme šance, necháme si tak rýchlo streliť góly, tak ťažko sa otáča zápas. Harichovce hrali o záchranu, my ešte o reálny postup," skonštatoval kapitán Hrabušíc Peter Dičák a dodal:

"Súper dal dva rýchle góly, a to sa potom ináč hrá. Môžete tvoriť, hrať do otvorenej obrany. Uľahčili sme im to sami, že sme rýchlo inkasovali a prakticky nám tá šťastena nepriala dať gól. S postavením mužstva v tabuľke som spokojný, bojujeme o špicu a chceme sa umiestniť čo najlepšie. Túžbou je obhájiť druhé miesto z minulej sezóny, lebo si myslím, že patríme do prvej štvorky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.