Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Naplní sa proroctvo?

Sportnet|Publikované 8. sep 2009 o 22:00

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká dnes v belfastskom Windsor Parku ôsmy kvalifikačný súboj o postup na MS 2010 v Juhoafrickej republike.

BELFAST. Proti doma silnému Severnému Írsku hrá slovenský líder 3. skupiny o historickú šancu postúpiť na ôsmy pokus v ére samostatnosti na veľký šampionát. Výber trénera Vladimíra Weissa sa z vytúženého postupu môže teoreticky radovať už v stredu večer: V prípade jeho víťazstva a súčasne remízy Slovinska s Poľskom.

Veľká šanca pre oboch

"Už dávnejšie som tvrdil, že kto vyhrá v Severnom Írsku, postúpi," povedal Weiss a dodal: "Od domácich čakám bojovnosť, možno ešte väčšiu, akú predviedli Česi u nás. Je to pre nich obrovská šanca, rovnako ako aj pre nás. Bude to ťažký zápas s výbornou diváckou kulisou a obrovskou disciplinovanosťou na strane súpera, pretože tým je známy. Nemyslím si, že domáci budú len nakopávať lopty dopredu. Snažia sa hrať futbal, kombinujú a využívajú rýchlych hrotových hráčov." Slovenský kouč uvažuje nad zmenou systému hry oproti sobote aj vzhľadom na absenciu Hamšíka a tiež Karhana, ktorý hrať rovnako nebude. "Zostavu určím tri hodiny pred zápasom. Dôjde k zmene systému, budeme musieť niečo vymyslieť." Na margo výkonu hostiteľov v Poľsku Weiss riekol: "V prvom polčase boli veľmi disciplinovaní. Bránili s ôsmimi hráčmi pod loptou, hore zostávali len Healy a Lafferty. Silu majú a doma sú zatiaľ nezdolaní. Môže sa to stať už po tomto zápase, možno sa to ešte trochu oddiali. Ja sa pozerám len na náš duel. Ostatné stretnutia a ich výsledky sú mimo nás. Určite to bude zaujímavé až do konca kvalifikácie, aj keď možno už nepôjde o priamy postup, ale len o baráž. Domáci musia vyhrať, ak chcú ešte bojovať o prvé miesto, potom musia navyše bodovať v Česku. Teória u nich stále žije a aj vzhľadom na ich typickú bojovnú povahu urobia všetko pre úspech. No rovnako aj my. Radi by sme išli ako prví do vedenia, to bude veľmi dôležité."

Predpokladná zostava Slovenska:

J. Mucha ml. - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech - Zabavník, Štrba - Šesták, Weiss ml., Stoch - Hološko.

tasr, sita

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.