Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Napínavý víkend 1. BK Michalovce

Sportnet|Publikované 22. okt 2007 o 22:00

MICHALOVCE. Cez víkend pokračovala ďalšími stretnutiami 1. basketbalová liga mužov. V oboch vystúpeniach 1. BK mohli diváci sledovať drámu až do

samého konca. Predvedený basketbal naozaj musel ľudí v hľadisku dvíhať zo sedadiel.

1. BK Michalovce - ŠKP B. Bystrica 65:70 (26:33)

V sobotňajšom stretnutí s Banskou Bystricou utrpeli michalovskí "orli" na domácej palubovke prvú tohtosezónnu prehru. Od úvodného hvizdu držali opraty zápasu pevne vo svojich rukách Banskobystričania a domáci sa tak museli na súpera stále doťahovať. Do záverečného dejstva vstupovali Zemplínčania už len s jednobodovým mankom. V posledných minútach dokonca dvakrát viedli. Zabudli však na najlepšieho hráča na strane hostí Koczkáša, nechali mu priveľa voľného priestoru a dovolili mu streliť trojku, ktorá rozhodla o víťazstve ŠKP 70:65.

Body: Lutter 23, R. Rakovský 19, Šimko 10, Czako 6, M. Rakovský 5, Michaľov 2.

1. BK Michalovce - MBK ŽU Žilina 98:91 (45:45)

Už tradične "orli" nezačali dobre. Prvú polovicu stretnutia sa oba celky striedali vo vedení. Polčas napokon skončil nerozhodne. Chlieb sa lámal v poslednej štvrtine. Najprv vyhrávali hráči spod Dubňa, no a keď už to vyzeralo s východniarmi zle-nedobre, vzal spravodlivosť do svojich rúk Roman Rakovský. Ten v rozpätí dvoch minút šnúrou jedenástich bodov zabezpečil Zemplínčanom vedenie. Stretnutie uzavrel dvoma trestnými hodmi Lutter a upravil tak na konečných 98:91.

Proti žilinskému tímu sa zaskvel svojím výkonom Roman Rakovský, ktorý nastrieľal famóznych 46 bodov. Vynikajúco mu sekundoval 26 bodmi Lutter.

Body: R. Rakovský 46, Lutter 26, Czako a Šimko po 8, Michaľov s Tebeľákom 4, M. Rakovský 2