Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Namiesto hanblivosti naskakuje ostrieľanosť

Sportnet|Publikované 2. okt 2008 o 22:00

Tento víkend štartuje najvyššia stolnotenisová súťaž mužských tímov. Jediný zástupca z východu - Lokomotíva Košice - vstupuje do druhej edície. V tej

prvej ako nováčik obsadil šiestu pozíciu, čo len umocnilo solídny hráčsky potenciál klubu. Preto sa od zverencov hrajúceho trénera Petra Poľu očakáva útok na ešte vyššie pozície.

KOŠICE. Káder oproti premiérovým zápoleniam prešiel iba minimálnymi zmenami. Zo súpisky vypadol Kaščák, ktorého nenahradila žiadna nová posila (akurát sa podarilo formálne dotiahnuť prestup dosiaľ hosťujúceho Papcuna).

Piati mušketieri

O body sa bude usilovať pätica Poľa, Drábik, Figeľ, Papcun, Till. Prví dvaja sú skúsení matadori a zvyšné trio predstavuje novú vlnu nádejných "pingpongistov". Pravda, už aj omladina sa mala možnosť oťukať za špičkovými zelenými stolmi a nazbierať poznatky. V nastávajúcom ročníku sa očakáva frontálny útok mlade. Ambície i kvalitu Lokomotívy preverí úvodné dvojkolo, výprava cestuje na západné Slovensko. Najprv v sobotu si zmeria sily s Račou a na druhý deň sa predstaví v Holíči. "Ešte sa rozhodnem podľa aktuálnej formy, kto nastúpi v základnej zostave. V prípade potreby zaradím i piateho člena družstva. Pre štvorhry máme pripravené páry Poľa - Drábik, zloženie druhého dua ešte dotiahneme. Najprv sme skúšali variant Figeľ - Till, ale možno sa prikloníme k dvojici Papcun - Till," informoval o nasadzovaní hráčov P. Poľa. Nevylúčil, že ak to okolnosti umožnia, v priebehu ročníka by sa k slovu mohol dostať aj Kováč ako jednotka z béčka.

Obaja najbližší súperi skončili v uplynulom ročníku pred Košičanmi, ktorí naposledy podľahli doma Mostexu 6:8 po dramatickom priebehu. "Bol to napínavý i kvalitný duel a verím, že taký absolvujeme aj tentoraz. Pokiaľ ide o Holíč, s ním sme predtým oba duely tiež prehrali. Rival sa posilnil o niektorých zdatných jednotlivcov a má vo svojom strede i Ukrajinca." Rovnako tak Rača disponuje známymi menami (Šereda, Lelkeš, Slováčik).

Vydarené generálky

Generálkou na extraligu boli pre železničiarov dva kontrolné turnaje v rámci východného Slovenska vo Vranove a v Slovenskej Vsi. Na úvodnom zápolení Poľa bol druhý (prehral vo finále s Novotným), tretie miesto obsadili Drábik s Figeľom. Pod Tatrami bol prvý Till, tretia priečka patrila Poľovi. "Chlapci absolvovali aj ďalšie podujatia, naposledy Slovenský pohár v Prešove, v prvej osmičke tam skončili Figeľ a Till, v šestnástke zase Papcun. Takže príležitostí na vyhranie sa bolo nadostač. Na nastávajúcich kontrolných podujatiach sa uvidí, kto bude ašpirovať aj na účasť v mládežníckom národiaku. Predpokladám, že zverenci by tam nemali chýbať," povedal kormidelník. Na margo vyžrebovania dodal, že v prvej polovici iba jeden súboj absolvujú Košičania doma, inak stále vycestujú za súpermi. V odvete zase bude častejšie domáceho prostredia na ich strane. "Radi by sme atakovali prvé štyri priečky zaručujúce účasť v play-off, minimálne o jeden stupienok by sme sa chceli umiestniť lepšie než v minulej sezóne. Hoci si uvedomujeme, že všetci účastníci sa posilnili," pripomenul P. Poľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.