Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nalbandiana zradil chrbtový sval, odhlásil sa z AAMI Classic

SITA|Publikované 9. jan 2008 o 08:26

MELBOURNE 9. januára (SITA, AFP) - Problémy s chrbtom prinútili Davida Nalbandiana, aby sa zriekol účinkovania na exhibičnom turnaji AAMI Classic na tvrdom povrchu v Kooyongu v austrálskom Melbourne, ...

MELBOURNE 9. januára (SITA, AFP) - Problémy s chrbtom prinútili Davida Nalbandiana, aby sa zriekol účinkovania na exhibičnom turnaji AAMI Classic na tvrdom povrchu v Kooyongu v austrálskom Melbourne, ktorý mal byť jeho generálkou na úvodný grandslamový turnaj roka Australian Open. "Kométa" jesennej časti vlaňajšej sezóny trénovala s ruským víťazom Australian Open 2005 Maratom Safinom, keď sa ozvali bolesti chrbta. Po turnajovej jednotke Rogerovi Federerovi, ktorého zaskočili žalúdočné problémy, tak prišiel Kooyong aj o argentínsku svetovú desiatku. Nalbandian sa teraz sústredí na záverečné dni zostávajúce do začiatku prvého vrcholu ročníka. "Lekár mi povedal, že išlo o natiahnutý sval. Po pol hodine tréningu som to musel vzdať. Chcel som aspoň dokončiť zápas s Maratom, hrali sme na body. Potrebujem oddych s liečbou, potom budem múdrejší. Hrať nemôžem, aj slabé údery mi spôsobujú bolesti. Bude lepšie, keď dožičím svalu pokoj," oznámil Nalbandian, ktorého v stredajšom zápase štvrťfinálového 1. kola dvojhry s Čiľanom Fernandom Gonzálezom nahradil domáci Brydan Klein - víťaz dvojhry chlapcov na Australian Open 2007.

V Melbourne Parku má Nalbandian na konte tri štvrťfinálové a jednu semifinálovú singlovú účasť, vlani stroskotal už v osemfinále na Tommym Haasovi, čo bol na Australian Open jeho druhý najhorší výsledok v kariére.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.