Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nalbandian a Santoro hlásia zdravotné problémy

SITA|Publikované 4. jan 2007 o 06:02

MELBOURNE 4. januára (SITA) - Necelé dva týždne pred začiatkom hlavných súťaží na úvodnom grandslamovom turnaji novej tenisovej sezóny - Australian Open, hlásia zdravotné problémy Argentínčan David Nalbandian ...

MELBOURNE 4. januára (SITA) - Necelé dva týždne pred začiatkom hlavných súťaží na úvodnom grandslamovom turnaji novej tenisovej sezóny - Australian Open, hlásia zdravotné problémy Argentínčan David Nalbandian a Francúz Fabrice Santoro.

Nalbandian, držiteľ Masters Cupu 2005, ktorý v pondelok oslávil 25 rokov, prehral v 1. kole v Chennai s Dánom Kristianom Plessom 6:3, 3:6, 5:7, keď sa mu opäť ozvali dlhodobo „štrajkujúce“ šľachy na ľavej nohe. „Mám tieto ťažkosti už od vlaňajška a dosť ma to obmedzovalo. Dúfam, že problém včas ustúpi. Nechcem však radšej tvrdiť, že do začiatku Australian Open budem znova fit,“ vyhlásila svetová osmička a v Indii dvojka žrebu. Rodák z Cordoby sa v Melbourne Parku vlani dostal do semifinále a pred týmto úspechom bol na troch edíciách vo štvrťfinále. Pless, 84. v rebríčku ATP Entry, sa aj vďaka favoritovej indispozícii dostal z nepriaznivého stavu 0:1 na sety, neskôr vyriešil skóre 0:3 v treťom dejstve a premiérovo zdolal súpera z hornej desiatky rebríčka pre nasadzovanie. Už v stredu však podľahol Chorvátovi Ivovi Karlovičovi 6:7 (3), 6:7 (2).

Na rovnakom podujatí sa síce do 2. kola dostal francúzsky veterán Fabrice Santoro, ale pred štvrtkovým duelom s Nemcom Björnom Phauom pre L´Equipe vyhlásil, že nebyť skreču českého tenistu Davida Škocha už po troch gemoch pre bolesti chrbtice, možno by on sám odstúpil z úplne rovnakého dôvodu. Tridsaťštyriročný rodák z Tahiti sa síce nachádza až na 52. mieste v počítačovom poradí, ale pre svoj štýl založený na častých zmenách rytmu a neortodoxných úderoch patrí medzi všeobecne najobávanejších súperov na okruhu ATP. Na Australian Open po prvý raz štartoval už v roku 1991 a jeho najlepším tamojším výsledkom je vlaňajšie štvrťfinále, v ktorom podľahol práve Nalbandianovi 5:7, 0:6, 0:6.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.